VIII Niedziela Zwykła – 03 marca 2019

 

I n f o r m a c j e:

 

  1. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o 9.00 – zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na Lubelskie Seminarium Duchowne.
  3. W najblizszą środę rozpoczynamy Wielki Post i jednocześnie nasze przygotowanie do jego owocnego przeżycia . Ten święty czas rozpoczynamy rekolekcjami które poprowadzi Tomasz MikołajczykRedemptorysta z Krakowa. W najbliższa środę nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy św.: – o 8.00 Msza św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Zemborzyce Tereszyńskie, – o 9.00 dla dorosłych,  – o godz. 10.45 dla Szkoły Podstawowej nr 39 i  o 18.00 –  dla młodzieży i dorosłych. Podczas każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. Przypominamy że w tym dniu obowiazuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły.
  4. Podobny program rekolekcji w czwartek. Natomiast w piątek – Spowiedź i Nabożeństwa Drogi Krzyżowej ( o godz. 17.00) O godz. 18.00 Msza św i zakończenie rekolekcji.
  5. Od pierwszej niedzieli wielkiego Postu – konferencje dla narzeczonych po Mszach św. o godz. 17.00  w domu parafialnym.
  6. Fundacja DKMS organizuje dzień dawcy szpiku kostnego 9 i 10 marca w Centrum Kultury i Galerii Olimp. Szczegółowe informacje w gablocie.
  7. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 39 zaprasza rodziców i kandydatów do klasy pierwszej na dzien otwarty 5 marca w godz. 16.30 – 18.00.
  8. Prasa katolicka….