XXXII   Niedziela Zwykła – 10 .XI. 2019

 I n f o r m a c j e

 

  1. Przeżywamy dzisiaj w Kościele w Polsce XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W Tym roku pragniemy zatrzymać się wraz ze Stowarzyszeniem” Pomoc Kościołowi w Potrzebie” nad sytuacją chrześcijan zamieszkujących państwo Sudan. Tam cierpienie ma twarz milionów umierających z głodu naszych braci i sióstr. Chcemy pomóc chrześcijanom zamieszkujących Sudan i obozy uchodźców dobrowolnymi ofiarami do puszki. Dziękujemy także za ofiary złożone dzisiaj na tacę , a przeznaczone na wsparcie budowy kościołów w naszej diecezji.
  2. Jutro Uroczystość Odpustowa w naszej Parafii. Pragniemy podziękować Panu Bogu za dar naszego Patrona i Orędownika – św. Marcina, oraz dar niepodległości. Uroczysta Msza św. koncelebrowana w intencji Parafian  i Ojczyzny o godz. 11.30. Głównym Celebransem będzie ks. Cezary Kowalski były nasz wikariusz.. Poprzedzi ją program patriotyczno-religijny przygotowany przez młodzież naszej szkoły. Po Mszy św. procesja z Najświetszym Sakramentem. Prosimy o aktywne włączenie się w procesję  przez modlitwę, śpiew, niesienie feretronów i sztandarów.   Msze św. w tym dniu także o godz.  9.00 i 17.00.
  3. Dziękujemy naszym Parafianom z ul. Ku Słońcu i III cz. Z. Wojciechowskich za sprzątanie naszego kościoła i ofiarowane Kwiaty.
  4. Nabożeństwo wypominkowe po Mszy św. o 17.00.
  5. Prasa katolicka…..