Niedziela  Palmowa – 14. IV. 2019 r

  1. Dzisiejszą Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień, którego kulminacyjnym momentem będzie Triduum Paschalne . Triduum rozpoczyna śię od Mszy św Wieczerzy Pańskiej, którą celebrujemy w czwartek wielki piątek – liturgia Chrystusa Ukrzyżowanego, w sobotę – Pogrzebanego i niedzielę Zmartwychwstałego.

Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia   sakramentów  Eucharystii       i kapłaństwa. Przed południem jest Msza krzyżma świętego w archikatedrze, podczas której kapłani odnowią swoje przyrzeczenia kapłańskie.    Po południu  zapraszamy   do naszego kościoła na Mszę Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, po której Najśw. Sakrament  zostanie przeniesiony do tzw. Ciemnicy.

Wielki Piatek to jedyny dzień w roku, kiedy nie celebrujemy Eucharystii, wspominając ofiarę Chrystusa na Krzyżu. Przypominamy o obowiązku ścisłego Postu. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa, po niej  Liturgia Wielkiego Piątku   z odczytaniem opisu Męki Pańskiej, adoracją Krzyża i Komunią św. Ofiary  z tego dnia przeznaczone są na utrzymanie miejsc świętych w ziemskiej ojczyźnie Chrystusa.   Na zakończenie Liturgii Najśw. Sakrament przeniesiony zostanie do Grobu Pańskiego i rozpocznie się adoracja.( plan adoracji umieścimy w gablocie).

 

 Wielka SobotApoświęcenie pokarmów   w  kościele      o godz. 9.00, 10.00, 11.00 .(W terenie  poswięcenie pokarmów o 9.30 w szkole w Zemborzycach Tereszyńskich i przy krzyżu. Przy okazji poświęcenia pokarmów będzie ustawiony kosz, do którego będziemy mogli złożyć świąteczne pokarmy dla rodzin żyjących w trudnej sytuacji materialnej ( wędliny, pieczywo, słodycze i inne produkty).  

 

Liturgia  Wigilii  Paschalnej  rozpocznie się w Wielką Sobotę o godz. 18.00przed kościołem – poświęceniem ognia, następnie śpiew orędzia wielkanocnego, bogata Liturgia Słowa i Eucharystia celebrowana na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa.      Podczas Liturgii będziemy odnawiać nasze przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy więc o przyniesienie świec.

 

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy tradycyjną procesją rezurekcyjna o godz. 6.00.  (W niedzielę Wielkanocną nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.) Pozostałe godziny Mszy św.  bez zmian.

 

  1. Dzisiaj po Mszach św. w ramach „Wielkopostnego Dzieła Pomocy Potrzebującym” rozprowadzane są przez Akcję Katolicką – „ Chlebki dobroci” a ofiary składane są  na zakup żywności do paczek świątecznych. Gorzkie Żale po Mszy św. o 17.00.
  2. Zwracamy się z prośbą do Szafarzy Nadzw. o pomoc w tych dniach    w udzielaniu Komunii św.
  3. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pana Jezusa-wszystkim ofiarodawcom i osobom które przeprowadziły te zbiórkę. Z wyjątkiem mieszkańców ul. Janowskiej, Stary Gaj. Lipskiej , Tęczowej , Marzanny i Zemborzyc Górnych..
  1. W najbliższym tygodniu kancelaria czynna do środy włącznie.   . Kancelaria nie będzie czynna w dni świąteczne a więc: w  w. czwartek, piątek i sobotę, a także w poniedziałek wielkanocny. Zapraszamy w tych dniach na Liturgię do naszego kościoła.
  2. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej…………..