IV  Niedziela Adwentu – 22. XII. 2019

I n f o r m a c j e:

  1. Kończymy czas Adwentu. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Ten wieczór dla nas, jest najbardziej rodzinnym i wzruszającym wieczorem w roku. W gronie najbliższych będziemy przeżywać wspólnie obrzęd Wieczerzy Wigilijnej.   To szczególny posiłek mający charakter sakralny. Dlatego rozpoczynamy go modlitwą, odczytaniem fragmentu Ew. o narodzeniu Chrystusa , śpiewem kolęd i dzieleniem się opłatkiem. W Wigilię zapraszamy na Mszę św. roratnią o godz. 7.30, pragniemy w tym dniu podzielić się darem Komunii św. i modlić się za naszych bliskich zmarłych, których zabraknie przy wigilijnym stole.

O 24.00– Pasterka  w intencji Parafian – taca  z tej Mszy  na „Fund.Obrony Życia    .                                                                                   Następne Msze św. w Boże Narodzenie o godz. 9.00 , 11.30  i 17.00.                            Drugi dzień Świąt- św. Szczepana – Msze św. o  9.00,  11.30  i 17.00. Po Mszy św. o 11.30 – rodzinne kolędowanie przy szopce. W tym dniu zostanie odczytany list rektora KUL-u.  Taca z tego dnia na KUL.

W piątek – 27 XII. Swięto św. Jana na Mszy św. o 17.00 poświęcenie i podanie wina. O godz. 18.00 – w domu parafialnym spotkanie opłatkowe: Akcji Katolickiej, Rady Duszpasterskiej.,  Legionu Maryi i Kościoła Domowego.

  1. . W najbliższą niedzielę 29 XIIŚwięto Świętej Rodziny. Na ten dzień zostanie odczytany list biskupów polskich. Zapraszamy rodziców z dziećmi na Mszę św o godz. 11.30 – po której zostanie udzielone specjalne, indywidualne błogosławieństwo rodzin – dla dzieci obrazki i słodki poczęstunek. .                                                                                       Jest do nabycia prasa katolicka „ Gość Niedzielny”, „Mały Gość”, i „Niedziela” w podwójnych numerach świątecznych-  za podwójną cenę.  Umieszczone są w nich obrzędy wieczerzy wigilijnej, śpiewniki kolędowe, oraz CD z kolędami w wykonaniu Golec Orkiestra  a także kalendarz na nowy rok.

Dziękujemy naszym Parafianom za ofiarowane dary żywnościowe dla rodzin potrzebujących .                                                                                                                                        3). Bezpośrednio po świętach – w piątek – 27.XII.  czterech kapłanów rozpocznie  wizytę duszpasterską  – od  Zemborzyc Tereszyńskich.   nastepnie  28.XII – Zembrzyce Dolne , 30.XII Zembrzyce Wojciechowskie , 31 XII Zembrzyce Podleśne tzw. Jakubówka- wzdłuż szosy za ul. Pszczelą.

7).Dziękujemy młodzieży za  pomoc w dekoracji świątecznej kościoła.

Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy radosnego i owocnego spotkania  z Chrystusem w Liturgii Bożego Narodzenia. Niech nasze spotkania z Nowonarodzonym przyczynią się  także do  doświadczenia bliskości pomiędzy nami….