XII Niedziela Zwykła – 23.VI. 2019

 

I n f o r m a c j e

  1. Dzisiaj we wszystkich kościołach w Polsce – decyzją biskupów – po każdej Mszy św. zostaną odśpiewane suplikacje „ Świety Boże, Świety Mocny”…Będzie to modlitwa wynagradzająca – ekspiacja – za świętokractwa i profanacje które miały miejsca w naszym kraju. W naszej tradycji religijnej suplikacje śpiewane są w okresach klęsk żywiołowych, nieszczęść narodowych, a także jako modlitwa wynagradzająca za zachowania bluźniercze…
  2. W czwartek 27 czerwca godz. 18.00 – Msza św. kończąca oktawę B. Ciała , nabożeństwo czerwcowe  i procesja – na zakończenie eucharystycznej procesji – błogosławieństwo wianków i ziół. Prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy wokół kościoła – jak w latach ubiegłych – :Legion Maryi, Akcję Katolicką , Kółka Różańcowe i młodzież.
  3. W piątek 28 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Światowy Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów. Po Mszy św. o 18.00 – nabożeństwo czerwcowe.
  4. W sobotę 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. u nas o godz. 9. 00 i 18.00. W tym dniu organizowana jest zbiórka ofiar na potrzeby Stolicy Apostolskiej.,,Świętopietrze,,
  5. Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza wychowawców i nauczycieli do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę 1 i 2 lipca . Zapisy w zakrystii i kancelarii.
  6. Prasa katolicka……