XXX. Niedziela Zwykła – 27 .X. 2019

 

I n f o r m a c j e: 

.    Przed nami – pierwsze dni listopada– są wyjątkowe w kalendarzu. Będziemy nawiedzać cmentarze – groby naszych najbliższych, zapalać znicz  symbolizujący ludzką pamięć. Jako ludzie wierzący wiemy że dla nich najwspanialszym darem jest modlitwa : Msza św., Komunia, wypominki, zyskany odpust.

  1. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych.  Msze św. u nas w kościele o godz.  9.00, i 17.00.   Msza św. o 11.30 ( o ile pozwoli pogoda) będzie sprawowana w intencji zmarłych Parafian na naszym cmentarzu. Po Mszy św. procesja żałobna.  Nabożeństwo wspominkowe na cmentarzu–  o godz. 10.00. W sobotę –  Dzień zaduszny  2.XI. – Msze św. o godz. 9.00 i 17.00. Na cmentarzu o godz. 10.00 nabożeństwo wspominkowe.  Przez całą dekadę      ( do Odpustu) codziennie  po Mszach św. popołudniowych różaniec wspominkowy za zmarłych, których imiona wypiszemy na kartkach wspominkowych. Kartki wspominkowe wyłożone są na stoliku pod chórem. Prosimy o czytelne wypełnienie. Wierni , którzy nawiedzą cmentarz, pomodlą się za zmarłych, przyjmą Komunię św. i odmówią Ojcze nasz w int. Ojca sw. – mogą uzyskać i ofiarować za bliskich zmarłych odpust zupełny.

 2.W ostatnią niedzielę w naszych kościołach liczyliśmy wiernych. U nas – we Mszach św. uczestniczyło 1.149 osób t.j. 29 % mieszkających na terenie Parafii.

3.Po zmianie czasu – od jutra-  kancelaria będzie czynna w godz. 16 – 17.00, a Msze św. w dni powszednie o godz. 17.00.   W Niedziele bez zmian. !!!

  1. Po Mszy św. do nabycia: kalendarze i  prasa katolicka …….W „Gosciu Niedzielnym „ jest płyta DVD Cud w Lourdes – dlaczego Maryja objawiła się Bernadecie z Lourdes?