III Niedziela Zwykła – 27 stycznia 2019

 I n f o r m a c j e:

  1. Dzisiaj w Kościele obchodzimy ” dzień pomocy chorym na trąd.”
  2. W Panamie trwają Światowe dni Młodzieży. Towarzyszy im hasło” Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie wg słowa Twego”.Wśród czterech tysięcy Polaków jest także 70-osobowa grupa z Lublina.
  3. Stowarzyszenie dobrych inicjatyw „ Pro Missio” wyraża wdzięczność naszej Parafii za zaangażowanie w zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na wsparcie projektów misyjnych w Kamerunie i Kenii.
  4. Dzisiaj przed każdą Mszą św. Akcja Katolicka zbiera produkty żywnościowe dla kuchni św. Br. Alberta w Lublinie.
  5. W najbliższą sobotę 2 lutego – święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. u nas o godz. 9.00 i 17.00.

W Polsce kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd. W tym dniu Kościół obchodzi również Dzień Życia Konsekrowanego. W naszej archidiecezji  odbywa się w katedrze lubelskiej modlitewne spotkanie  osób życia konsekrowanego.  Zbiórka pieniędzy do puszek na potrzeby zakonów klauzurowych.                                                                                                          6. W tym tygodniu przypadają – pierwszy piątek i sobota miesiąca.            We wtorek o godz. 14.00 – Msza św. pogrzebowa w int. zmarłego        +  T.  Kruka z  Zemborzyc  Tereszyńskich…….wieczny odpoczynek………

  1. Prasa katolicka……