OGŁOSZENIA PARAFIALNE
26 grudnia 2021
NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA.

1.W tę niedzielę:

 • Uroczystość Świętej Rodziny. Na każdej Mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 • Zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd po Mszy św. o godz. 12.00.
 1. W tym tygodniu:
 • W poniedziałek – obchodzimy święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Obrzęd błogosławieństwa wina podczas Mszy Świętej o godz. 18-tej.
 • We wtorek – przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków – męczenników. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone.

– z powodu reżimu sanitarnego odwołujemy wspólne spotkanie opłatkowe grup parafialnych. Odbędzie się później i w innej formie

 • W środę – o godz. 17.15 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
 • W czwartek o godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Adoracja w ciszy i możliwość Sakramentu Pokuty.
 • W piątek – ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy Świętej o godz. 18-tej. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego).

– nie ma postu. Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych i zachowania pokutnego charakteru piątku 31 grudnia br. Jednocześnie usilnie zachęca wszystkich wiernych, którzy skorzystają z dyspensy do zadośćuczynienia obowiązkowi pokuty w wybranej formie (np. wypełnienie uczynków miłosierdzia, pobożności, jałmużny).

– nie ma Mszy św. wigilijnej z Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

 • W sobotę – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane). Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca. Msze św.
  w następującym porządku: 9.00, 10.30, 12.00,  17.00

3.W przyszłą niedzielę:

 • ·        Będzie czytany list Rektora KUL-u i będą zbierane na tacę ofiary  na tę uczelnię.

4.              Wizyty duszpasterskiej w znanej nam formie w tym roku również nie będzie. W poniedziałek, 3 stycznia,
o godz. 19-tej rozpoczniemy tzw. kolędowe Msze św. Będzie to Msza św. o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców z tych rejonów naszej Parafii, których normalnie danego dnia odwiedzilibyśmy. W ciągu tygodnia na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie przed kościołem pojawi się szczegółowy plan.

5.              Serdeczne Bóg zapłać wszystkim za ofiarność i wszelką pomoc. W szczególności dziękujemy: – za świąteczne kompozycje kwiatowe, – Panu Kazimierzowi za choinki, – strażakom za postawienie choinek, – młodzieży za ozdobienie choinek, – parafianom z rejonu ul. Marzanny i Niezapominajki za posprzątanie kościoła, – Kołu Gospodarzy Wiejskich za szopkę i siano.

6.              Polecamy prasę katolicką Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego. W środku dołączone są multimedia.

7.              Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nie zapomina o nas. Życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.

8.              W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Elżbietę Zarajczyk. W tym tygodniu odbędzie pogrzeb śp. Lucyny Sołtys /wtorek – godz. 13.00/, śp. Grzegorza Jachacza,  /środa – godz 14.00/ i śp. Andrzeja Wójcika /informacja o pogrzebie później/. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie i wspierajmy ich bliskich słowami nadziei i miłości.