– W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niezależnie od różnych sytuacji, które pojawiają się na drodze naszej wiary, odkrywamy, że Bóg nigdy nie zmienia swojego wyboru i zawsze przerzuca mosty między sobą a naszym życiem.

 

– W naszej historii są różne, często bardzo bolesne, karty. Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej – święto państwowe poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć, oraz o to, żeby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni.

 

1.W tę niedzielę:

 • O godz. 12-tej Msza św. na cmentarzu w intencjach zbiorowych. Przed Mszą św. Różaniec za zmarłych polecanych na kartkach wspominkowych.
 • II niedziela miesiąca. Jest zbierana taca inwestycyjna przeznaczona na położenie kostki brukowej na cmentarzu przy sektorze B.

 

 1. W tym tygodniu:
 • W poniedziałek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
 • We wtorek – wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
 • W środę – o godz. 17.15 w kaplicy Nabożeństwo Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, połączone z litanią ku czci św. Józefa.
 • W czwartek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;

– o godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Adoracja w ciszy możliwość Sakramentu Pokuty

 • W piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, nazywanej Matką Bożą Szkaplerzną.

 

3.W przyszłą niedzielę:

 • W naszej parafii odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. O godz. 12-tej suma odpustowa
  z procesją. /Prosimy wykorzystać wszystkie feretrony, sztandary, figury procesyjne/.
 • Sumie odpustowej przewodniczyć będziei kazanie wygłosi ks. Ryszard Jurak.
 • Na terenie przy plebani z racji odpustu będzie festyn-piknik rodzinny z wieloma atrakcjami dla dzieci. Będzie można coś kupić do zjedzenia, ale można również przynieść z sobą, tak w stylu angielskim, kocyk, kosz z jedzeniem i po prostu być razem jak rodzina parafialna
 1. 4 sierpnia tego roku wyruszy 43. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Szczegóły na pielgrzymka.lublin.pl
 2. Zapraszamy do Klubu Aktywnego Seniora. Spotkania w czwartek po Mszy św. wieczorem.
 3. W związku z licznymi burzami i nawałnicami, które latem przechodzą przez Polskę, zachęcamy do ubezpieczania nagrobków na wypadek zniszczenia. Parafia nie ponosi odpowiedzialności za zniszczone nagrobki w razie sytuacji losowych.
 4. Z racji wakacji kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu będzie czynna jedynie we wtorek, środę i czwartek. W nagłych sytuacjach prosimy o kontakt zaraz po wieczorowej Mszy św. bądź telefoniczny.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i brania gazetki parafialnej „U świętego Marcina” oraz broszur. Ofiary za gazetkę, broszury i prasę katolicką prosimy wrzucać do skarbonki w ścianie.
 6. Wielkie „Bóg zapłać” jubilatom Tadeuszowi i Janinie wraz z Rodziną za sprzątanie i udekorowanie kwiatami naszego kościoła
 7. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej
  i błogosławionej niedzieli.