OGŁOSZENIA PARAFIALNE
24 października 2021
XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

Bóg słyszy nasz głos, nasze wołanie nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że nie jesteśmy w stanie przebić się przez współczesny szum, który zewsząd nas otacza. On potrafi wyłuskać nasze wołanie pełne wiary, miłości i zaufania jak wołanie Bartymeusza. Kiedy wkraczamy w mury kościoła, wchodzimy w szczególną przestrzeń, którą wydzielamy ze świata, by tu spotkać się z Bogiem, słuchać Jego słowa, doznawać uzdrowienia, które dokonuje się przez sakramentalne znaki. Trwajmy w dziękczynieniu za te wszystkie dary.

 

1.W tę niedzielę:

 • Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata. Przedłużamy zbiórkę do puszki pod chórem na „Papieskie Dzieła Dziecięctwa Misyjnego”.
 • Ostatni dzień, w którym przynosimy własnoręcznie wykonany różaniec.
 • O godz. 15-tej Msza św. w języku łacińskim.
 • Wyłożone są kartki wspominkowe. Prosimy wpisywać ulicę lub wieś. Będziemy potem wyczytywać imiona naszych bliskich zmarłych według ulic i wsi.
 • Dzisiaj kawiarenki nie będzie.

 

 1. W tym tygodniu:
 • We wtorek – o godz. 16-tej spotkanie Klubu Aktywnego Seniora.
 • W środę – 27 października o godz. 11-tej w kinie „Bajka” spotkanie z s. Nullą, która opowie o cudzie swojego uzdrowienia i procesie beatyfikacyjnym bł. Kardynała Wyszyńskiego, a następnie o 12.15 projekcja filmu „Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie”
 • W czwartek – święto św. Szymona i Judy Tadeusza Apostołów,

– o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo różańcowe, możliwość Sakramentu Pokuty,

 • W sobotę – o godz. 9.00 próba scholi dziecięcej, zbiórka ministrantów i lektorów, a o godz. 10-tej Oaza Dzieci Bożych. Serdecznie zapraszamy.

 

3.W przyszłą niedzielę:

 • Będziemy gościć znanego nam O. Wiesława ze Zgromadzenia Ojców Oblatów. O. Wiesław będzie głosić kazania, a po Mszach będzie rozprowadzać kalendarz misyjny,
 • Dzieci na Mszę św. o godz. 12-tej przychodzą przebrani za różnych Świętych. Może to być Święta czy Święty z litanii do wszystkich Świętych, ale dziecko powinno wytłumaczyć po czym można poznać, że jest to właśnie ten Święty.
 • Również na Mszy o godz. 12-tej będą nagradzane własnoręcznie wykonane różańce oraz uczestniczenie w nabożeństwie różańcowym
 1. Kończy się miesiąc październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec odmawiamy codziennie o godz. 17.15, w niedzielę o godz. 16.15. Zapraszamy dzieci i młodzież. Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcu w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy?
 2. Przyszły weekend to czas, w którym wyruszymy na groby bliskich. Przy porządkowaniu grobów prosimy o sortowanie śmieci i nie mieszanie plastiku i szkła z liśćmi.
 3. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. 1 listopada (Msze Święte jak niedzielę). O godz. 11.30 modlitwa wspominkowa, a po niej ok. godz. 12-tej Msza św. i procesja po cmentarzu parafialnym. 2 listopada będziemy wspominali wszystkich wiernych zmarłych. W Dzień Zaduszny Msze św.  o godz. 9-tej i 18-tej /w kościele/,a o godz. 12-tej /przy dobrej pogodzie/ zapraszamy na Mszę św. i  procesję po cmentarzu parafialnym za wszystkich bliskich zmarłych.
 4. Polecamy, za dowolną ofiarą, Kalendarz Maryjny.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i naszej gazetki parafialnej „U Świętego Marcina”.
 6. Kościołowi Domowemu dziękujemy za posprzątanie naszego kościoła.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 8. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Bolesława Borowskiego i śp. Lucynę Szymala Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.