OGŁOSZENIA PARAFIALNE 05 grudnia 2021 II NIEDZIELA ADWENTU

Intencja papieska: Módlmy się za katechetów, powołanych do głoszenia Słowa Bożego – aby byli jego odważnymi i kreatywnymi świadkami z mocą Ducha Świętego.

 

1.W tę niedzielę:

 • II Niedziela Adwentu. I niedziela miesiąca tzw. Adoracyjna. Zmiana tajemnic różańcowych.
 • Zbiórka do puszki na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.
 • Rozprowadzane są Wigilijne Świece Caritas na paczki dla potrzebujących.
 • Wystawiamy kosz na dary dla potrzebujących.
 • Po Mszy św. o godz. 9-tej i 10.30 mały kiermasz ciast organizowany przez młodzież. Nasza młodzież powoli zaczyna zbierać fundusze na wyjazd do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży w 2023 roku.
 • Prosimy dzieci o zabieranie swoich różańców.
 • Zapraszamy do kawiarenki od 9.45 do 14-tej. Dzisiaj gorąca czekolada, ciasto, lody, kawa, herbata.
 1. W tym tygodniu:
 • Patronuje nam:
  – W poniedziałek – 6 grudnia, Święty Mikołaj, biskup. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.
  – We wtorek, 7 grudnia – Święty Ambroży (ok. 339-397), biskup Mediolanu, wybitny teolog, obrońca Bożej nauki i doktor Kościoła.
 • We wtorek – spotkanie Aktywnych Seniorów o godz. 16-tej. Aktywni Seniorzy zapraszają i młodych i starszych na warsztaty bożonarodzeniowe, na których będziemy wykonywać wianki bożonarodzeniowe, stroiki i inne ozdoby świąteczne. Gotowe wyroby będą przekazane na kiermasz świąteczny w dn. 12 i 19 grudnia 2021r. Dla chętnych, którzy nie mają transportu będzie możliwość przywiezienia i odwiezienia po spotkaniu.Osoby do kontaktu w sprawie transportu: p. Ewa Lipska 502 115 190
 • W środę – o godz. 17.15 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
 • W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. Wyrazem tej prawdy jest śpiewanie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Śpiewamy je w każda niedzielę przed poranną Mszą św. W naszej świątyni Msze Święte tego dnia o godz. 6.00, 9.00, 11.30 i 18.00. Taca na „Fundusz Obrony Życia”
 • W czwartek o godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Adoracja w ciszy i możliwość Sakramentu Pokuty, Jest to bardzo dobry moment na Sakrament Pokuty. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę.

3.W przyszłą niedzielę:

 • II niedziela miesiąca. Taca na ogrzewanie kościoła.
 • Rozprowadzanie stroików i innych ozdób świątecznych. Ofiary na pomoc dla potrzebujących.
 • Spotkanie ze świętym Mikołajem po Mszy św. o godz. 12-tej.
 1. W tym tygodniu, w kinie „Bajka”, polecamy do obejrzenia film „Nędzarz i madame” o Bracie Albercie.
 2. Od fundacji „Kuchnia Brata Alberta” otrzymaliśmy podziękowanie za zebrane dary. „U Was jest zawsze dużo” – to stała już fraza przy odbiorze darów.
 3. Dziękujemy roznoszącym opłatki. Będziemy się starać, aby je roznieść do 19-tego grudnia. Indywidualnie opłatki można pobierać w zakrystii.
 4. Na cmentarzu zostało wyciętych 7 drzew. Jest sporo drewna do zabrania. Proszę kontaktować się z p. Dariuszem Kijek /Tel. 500 251 012/. Zabieramy wszystko, pocięty pień, grube i cienkie gałęzie, a wokół wyciętego drzewa zostawiamy porządek.
 5. Przez cały adwent do puszki pod chórem zbieramy ofiary na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 6. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele są one celebrowane codziennie, oprócz niedziel, o godz. 6-tej rano.
 7. 24 grudnia o godz. 9-tej Msza św. zbiorowa – jako wigilijna pamięć o naszych zmarłych. Imiona zmarłych można już zgłaszać w zakrystii.
 8. Zapraszamy również na rekolekcje adwentowe w dniach 17-19 grudnia. Początek 16-tego grudnia wieczorem.
 9. W soboty w godzinach 16.00-18.00 jest stały dyżur w Poradni Życia Rodzinnego. Dyżur pełni p. Agata Madura tel. 783 982 195
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W gazetce „U Świętego Marcina” rozpoczął się cykl „Przypowieści mądrościowe Ojców Pustyni”. Można powiedzieć, że są to gotowe nauki z kierownictwa duchowego.
 11. Wszystkim parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej. Życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 12. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana i śp. Stanisławę Kowalczyków, śp. Franciszka Boczek oraz śp. Stefana Wnuczka. W tym tygodniu pożegnamy, śp. Andrzeja Wojciechowskiego, którego pogrzeb odbędzie się w czwartek /9 grudnia/ o godz. 13.00 i śp. Janinę Łyda, której pogrzeb odbędzie się w sobotę /11 grudnia o godz. 11.00/. Wprowadzenie do kościoła pół godziny wcześniej. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie i wspierajmy ich bliskich słowami nadziei i miłości.