OGŁOSZENIA PARAFIALNE
02 stycznia 2022
II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

Intencja papieska: O wychowanie do braterstwa.

1.W tę niedzielę :
 • Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom.
 • I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Po każdej Mszy św. krótka Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Dziękujemy za ofiary zebrane na KUL.
 1. W tym tygodniu:

W poniedziałek – rozpoczynamy tzw. „kolędowe” Msze św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwem rodzin z tych ulic, które normalnie danego dnia odwiedzilibyśmy. Będą to Msze św. o godz. 19-tej. Będzie również możliwość złożenia ofiary kolędowej na tacę. Aby odnotować tę ofiarę w karcie rodziny jako zaangażowanie w pomoc dla Parafii i realizację V przykazania kościelnego, prosimy ofiary składać w dokładnie podpisanych kopertach /nazwiskoi adres/. Można ofiary składać również na konto parafialne z dopiskiem „Kolęda 2022”. Na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie przed kościołem znajduje się szczegółowy plan tych nabożeństw.

– otwieramy stronę naszego cmentarza http://mogily.pl/zemborzyce Prosimy o zgłaszanie wszelkich błędów. Albo drogą mailową albo przez formularz, który znajduje się na stronie albo w Kancelarii Cmentarnej.

 • We wtorek – aby odciążyć Kancelarię Parafialną rozpoczyna pracę Kancelaria Cmentarna. Będzie czynna we wtorki od godz. 15.00 do 17.00 oraz w czwartki od godz. 11.00 do 13.00. Kancelaria Cmentarna będzie się zajmować ofiarami za groby, ustalaniem dysponentów.
 • W środę – o godz. 17.15 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
 • W czwartek – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Poświęcenie kadzidła i kredy dla oznaczenia naszych domów. – taca przeznaczona jest na „Krajowy Fundusz Misyjny” – o godz. 11.45, przy dobrej pogodzie, gromadzimy się na parkingu od strony Ośrodka Zdrowia na Parafialnym Orszaku Trzech Króli. Zachowujemy dystans i oczekujemy trzech mędrców. Możemy tak jak Trzej Królowie przygotować dary dla Pana Jezusa, ale takie, aby potem można je było przekazać potrzebującym.
  – po Mszy św. o godz. 12-tej wspólne, rodzinne i indywidualne śpiewanie kolęd. Śpiewanie rodzinne i indywidualne będzie nagradzane nagrodami dla całej rodziny.– 6 stycznia, jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Niech nie zabraknie modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy w krajach misyjnych.
 • W piątek – I piątek miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.15. Wcześniej, o godz. 16.00 Sakrament Pokuty dla dzieci, a następnie o godz. 16.30 Msza św., a o godz. 17.00 Sakrament Pokuty.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, ale w polskiej tradycji kolędy śpiewamy do 2 lutego.
 • Taca na ogrzewanie.
 1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim za ofiarność i wszelką pomoc.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej
 3. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nie zapomina o nas. Życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.

W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Lucynę Sołtys, śp. Grzegorza Jachacza i śp. Elżbietę Woźniak. W tym tygodniu pożegnamy śp. Leonarda Mącika z Zemborzyc Tereszyńskich, którego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 13.00. Wprowadzenie do kościoła pół godziny wcześniej. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie i wspierajmy ich bliskich słowami nadziei i miłości.