OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Wielkanoc /18.04.2022/

W związku z wojną w Ukrainie nadal jest aktualny CAŁODOBOWO NUMER KRYZYSOWY Caritas Archidiecezji Lubelskiej451 168 789.

1.Dzisiaj:
Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i wspólnotach.

 • Msze Święte w naszej świątyni według porządku niedzielnego.
 • Słuchamy listu Rektora KUL-u i zbieramy tacę na tę lubelską uczelnię. Bóg zapłać za ofiary

 

2.W tym tygodniu:

 • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczorem.
 • W czwartek o godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 • W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

3.W przyszłą niedzielę:

 • Niedziela Miłosierdzia – Święto Patronalne Caritas. Ofiary do puszki na Fundusz Caritas.
 • Przy dobrej pogodzie może uda się zorganizować lody i bezpłatne atrakcje dla dzieci przy kościele.
 1. Wielkie Bóg zapłać wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniach do godnego świętowania Wielkanocy w naszej Parafii, w nocnym czuwaniu oraz w przebiegu tych świątecznych dni. Trudno wszystkich wymienić z imienia i nazwiska.
 2. Dziękujemy Strażakom z OSP i Harcerkom za wartę przy Grobie Pańskim, Paniom z Akcji Katolickiej za przygotowanie Grobu Pańskiego, Paniom z Zemborzyc Dolnych za przygotowanie Ciemnicy, a ministrantom i LSO za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego. Szczególnie dziękujemy ks. Tomaszowi, który wziął na siebie główny ciężar przygotowań i prowadzenia Triduum Paschalnego.
 3. 24 kwietnia /Niedziela Miłosierdzia/ Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Informacja u p. Grażyny Krzewińskiej /Tel. 500 687 206/
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 5. Wszystkim solenizantom, jubilatom, którzy w tym tygodniu świętują rocznicę urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego.
 6. W tym tygodniu pamiętajmy również o zmarłych kapłanach Archidiecezji Lubelskiej. Są to śp.: ks. Antoni Czapiński, ks. Jan Rębecki, ks. Jan Chlebicki, ks. Eugeniusz Wiszniewski, ks. Bolesław Kurzempa, ks. Jan Adamek, ks. Tadeusz Malec, ks. Henryk Kozyra, ks. Dariusz Cieplicki, ks. Antoni Gorzandt, ks. Stanisław Rzysz, ks. Tadeusz Kawala.