W związku z wojną w Ukrainie nadal jest aktualny CAŁODOBOWO NUMER KRYZYSOWY Caritas Archidiecezji Lubelskiej451 168 789.
Intencja Papieska – czerwiec 2022
Za rodziny:Módlmy się w intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu. 

 1. W tę niedzielę:
 • Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie, z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu
  O stworzycielu, Duchu, przyjdź
  oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.
 • Gościmy dzisiaj w naszej Parafii ks. Rafała Szkopowca z Charkowa i dziękujemy za posługę Słowa. Ks. Rafał współpracuje z ks. Wojciechem Stasiewiczem. Po Mszy św. będzie zbierać ofiary na pomoc dla Ukrainy.
 • I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9-tej.
 • O godz. 12-tej I rocznica Komunii św.
 • Od godz. 10-tej do 16-tej zapraszamy na festyn rodzinny – „Parafialny Dzień Dziecka”. W programie bezpłatne atrakcje dla dzieci i dorosłych: dmuchańce do zjeżdżania i skakania, sztuczne rodeo, bańki mydlane, sztukmistrze, baloniki, popcorn i wata cukrowa. Lody i zabawki płatne.
 • Komunikat Arcybiskupa Stanisława Budzika
 1. W tym tygodniu:
 • Rozpoczynamy zbiórkę ofiar na remont dachu. Radni i upoważnione osoby będą mieć identyfikator
  z pieczątką Parafii. /Prosimy o zgłaszanie się do ks. Tomasza/. Początek prac planujemy na połowę lipca. Koszt wymiany pokrycia dachu nad kaplicą, prezbiterium i zakrystią to ok. 200 tys. PLN netto. Szukamy również innych źródeł finansowania, ale na razie bez rezultatu. Projekt remontu już jest na ukończeniu.
 • Dziękujemy za Waszą ofiarność i pomoc w utrzymaniu naszej Parafii.
 • Codziennie nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa
 • W poniedziałek – będziemy obchodzili święto ku czci Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza św. o godz. 9.00 i 18.00.
  – Po Mszy św. o godz. 18-tej próba dla kandydatów do Bierzmowania.
 • We wtorek i w czwartek – po Mszy św. próba dla dzieci I Komunijnych, a w piątek o godz. 16.30 nabożeństwo pokutne i Sakrament Pokuty.
 • W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczorem.
  – wspomnienie Św. Jadwigi Królowej
 • W czwartek – święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
 • W sobotę – wspomnienie Św. Barnaby, Apostoła.
  – całodzienna Adoracja po Mszy Świętej o godz. 8.30. Dziękujemy osobom stale dyżurującym, mieszkańcom z Zemborzyc Wojciechowskich  i ul. Ku Słońcu. W najbliższą sobotę zapraszamy przede wszystkim mieszkańców Zemborzyc Podleśnych V, VI i Jakubówki
 1. W przyszłą niedzielę:
 • Świętujemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 • O godz. 12-tej I Komunia święta. Stałych bywalców Mszy św. o tej godzinie prosimy o ustąpienie miejsca dla dzieci I komunijnych, ich rodzin i gości.
 1. Wielkie Bóg zapłać Rodzicom dzieci I Komunijnych i rocznicowych. za sprzątanie kościoła.
  W tym tygodniu ojcowie odnawiają parkan.
 2. Już od wtorku zegar na wieży kościelnej wybija godziny /od 7.00 do 22.00/. Jeszcze raz dziękujemy p. Leszkowi Wawer.
 3. Od 1 czerwca gra i śpiewa w naszym kościele nowy organista p. Sebastian Borkowski. Dziękujemy p. Tomaszowi Wnuk za 15 miesięcy, a p. Mateuszowi Blażejczykowi za 3 miesiące grania w naszej Parafii. Mamy nadzieję, że p. Sebastian będzie w naszej Parafii będzie na stale.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i brania gazetki parafialnej „U świętego Marcina”
 5. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 6. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zofię Górka, a w tym tygodniu pożegnamy śp. Lucynę Dalmata, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12-tej. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, a najbliższych wspierajmy słowami wiary i miłości.
 7. W tym tygodniu pamiętajmy również o zmarłych kapłanach Archidiecezji Lubelskiej. Są to  śp.: Zdzisław Łukowiec, ks. Eugeniusz Kazimierczak, ks. Abp Bolesław Pylak, ks. Piotr Sadowski, ks. Zbigniew Schab, ks. Stanisław Pilcher, ks. Wojciech Gorajski