1. W tę niedzielę:
 • Rozpoczyna się XXIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa
 • Ofiary do puszki na fundusz misyjny „Miva- Polska”
 • Po Mszach św. na parkingu kościelnym błogosławieństwo kierowców i pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa 25 lipca.
 • II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Z tej okazji można otrzymać odpust zupełny. Szczegóły na psmlublin.pl
 • Jeszcze dzisiaj można zapisać się na 44-tą Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyruszy 3 sierpnia. Od jutra zapisy będą prowadzone w sekretariacie przed lubelską Archikatedrą, codziennie do wyjścia pielgrzymki w godz. 10.00 – 17.00. Szczegóły na pielgrzymka.lublin.pl

 W tym tygodniu:

 • patronują nam:

– poniedziałek, 25 lipca – Święty Jakub Apostoł, nazywany Większym lub Starszym, brat Świętego Jana, pierwszy męczennik z grona Dwunastu;
–  poniedziałek, 25 lipca – Święty Krzysztof  (III w.), męczennik, patron kierowców i podróżujących;
–  wtorek, 26 lipca – Świeci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny;
–  piątek, 29 lipca – Święta Marta, Maria i Łazarz, święte rodzeństwo z Betanii, o których Święty Jan w Ewangelii mówi, że Pan Jezus ich kochał, był z nimi zaprzyjaźniony.

 • W środę – zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczorem.
 • W czwartek, od godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość Sakramentu Pokuty
 • W sobotę całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziękujemy osobom stale adorującym /powinno być zawsze przynajmniej dwie osoby/ oraz mieszkańcom z ulicy Krężnicka od 3 /prawa strona do kościoła włącznie z Blokiem Kolejowym.
 1. Dziękujemy za kolejne ofiary złożone na remont dachu w zakrystii oraz przez wpłaty na konto. Niestety, rozpoczęcie remontu się opóźnia z powodu braku pracowników, którzy musieli wrócić na Ukrainę.
 2. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej zaprasza młodych do wspólnego wyjazdu na Festiwal Młodych w Medjugorie, który odbędzie się w dniach od 30 lipca do 7 sierpnia, wyjazd z Lublina. Szczegóły na stronie internetowej naszej Parafii.
 3. Za miesiąc, w ostatnią niedzielę sierpnia, organizujemy Parafialne Dożynki A.D. 2022. Prosimy o przygotowanie wieńców dożynkowych, wszystkich zaś, którzy mają pomysł, ideę jak zorganizować to wydarzenie zapraszamy w poniedziałek o godz. 19-tej na plebanię na swoistego rodzaju „burzę mózgów”.
 4. W sierpniu planujemy również piknik strażacki, piknik wojskowy oraz koncert muzyki organowej. Już dziś zapraszamy.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i gazetki parafialnej „U świętego Marcina”, a w niej teksty „Ku zamyśleniu”.
 6. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Niepokalanej. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 7. W tym tygodniu pamiętajmy o zmarłych kapłanach Archidiecezji Lubelskiej. Są to śp.: ks. Edward Bąk, ks. Marek Zahajkiewicz, ks. Andrzej Lipczyński, ks. Marian Nowak, ks. Józef Tatarczak, ks. Piotr Miziuła, ks. Bolesław Kołtyś.