OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13 listopada 2022 XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 1. W tę niedzielę:
 • Od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Z powodu wiary cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie.
 • Z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Dzisiaj te wszystkie osoby ogarniamy modlitwą. Niech znakiem naszej solidarności będzie wsparcie najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej.
 • Zbiórka do puszki na pomoc dla bezdomnych.
 • II Niedziela miesiąca. Dziękujemy za ofiary na ogrzewanie kościoła i remonty. Nadal trwa remont nad boczną kaplicą.
 1. W tym tygodniu:
 • patronują nam:
  – czwartek, 17 listopada – Święta Elżbieta Węgierska (1207-1231), córka króla Węgier, najpierw gorliwa żona i matka, później tercjarka Świętego Franciszka, oddana pokucie i dziełom miłosierdzia;
  – piątek, 18 listopada – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.
 • Codziennie o godz. 17.15, a w niedzielę o godz. 16.15 różaniec za zmarłych.
 1. W przyszłą niedzielę:
 • 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 • Nie ulegajmy komercjalizacji Świąt Bożego Narodzenia. Pięknie przeżyjmy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, a potem Adwent.
 • Zbiórka płodów rolnych i trwałych artykułów spożywczych /cukier, kasza, mąka itp./ dla Kuchni Brata Alberta. Artykuły spożywcze prosimy przynosić na plebanię. Płody rolne /większą ilość/ będziemy odbierać u gospodarza. Prosimy jedynie podać numer telefonu i adres.
 1. Dekret Arcybiskupa nt. wyboru nowej Rady Parafialnej. /w gablocie oraz na stronie parafialnej/.
 2. Dziękujemy mieszkańcom ul. Cienista za sprzątanie kościoła przed odpustem i przed niedzielą oraz za ofiarę na kwiaty w wysokości 410 PLN. W kolejną sobotę o zorganizowanie sprzątania
  i dekorowania kościoła prosimy mieszkańców ul. Grzybowa. /Anegdota pt. Zaszczyt – patrz w Zamyśleniach u Świętego Marcina/
 • Dziękujemy uczniom naszych Szkół Podstawowych za zrobienie kotylionów oraz wszystkim, którzy w sposób czynny pomagali w godnym przebiegu naszego odpustu i Dnia Niepodległości.
 1. Dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu Mszy św. – Sumy odpustowej i procesji oraz za udział w niej. To bardzo ważne. Suma odpustowa to wizytówka żywotności Parafii
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i nie zostawiania jej do zwrotu.
 3. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 4. W poniedziałek o godz. 11-tej odbędzie się pogrzeb śp. Aleksandry Rarak z Zemborzyc Podleśnych. Pamiętajmy o niej w naszej modlitwie i wspierajmy jej bliskich słowami wiary, nadziei i miłości.
 5. W tym tygodniu pamiętajmy o zmarłych kapłanach Archidiecezji Lubelskiej. Są to  śp.: Michał Kot, ks. Józef Kras, ks. Janusz Bogdański, ks. Tomasz Raczkowski, ks. Piotr Patyk, ks. Piotr Sikora, ks. Władysław Siudem.