Intencja papieska: Za organizacje wolontariatu.

Módlmy się, aby organizacje wolontariatu i zajmujące się promocją człowieka znalazły osoby pragnące angażować się na rzecz dobra wspólnego oraz aby szukały wciąż nowych dróg współpracy na poziomie międzynarodowym.

Chociaż świat komercji już robi biznes na Świętach my jeszcze poczekajmy z zapalaniem girland i zdobieniem choinek. Na razie mamy Adwent.

 1. W tę niedzielę:
 • I Niedziela miesiąca tzw. Adoracyjna. Zmiana tajemnic różańcowych.
 • Aby nie mnożyć zbiórek, część dzisiejszej tacy przeznaczamy na pomoc Kościołowi na wschodzie.
 • Nadal w naszej Parafii gości Ikona Świętej Rodziny. Nawiedza ona rodziny. Nadal jest możliwość, aby
  w zakrystii, ustalić datę – i Ikonę, na jedną dobę, zabrać do swego domu.
 • W ramach Ekumenicznego Festiwalu Wokalnego „Adventus w Trybunale Koronnym o godz. 18.00 wystąpi Kanaan Grup – Wspólnota chrześcijańska społeczności afrykańskiej w Lublinie, która przy akompaniamencie tradycyjnych afrykańskich instrumentów zaprezentuje bogaty religijny repertuar. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy
 • Po Mszy św. Rodzice i Rodzina maleńkiej Emilki zbierają ofiary na operację serca dla niej w USA. Można pomóc również przez siepomaga.pl. Potrzeba jeszcze ok. 800 tys. PLN.
 • Zapraszamy na plebanię, na godz. 15.30, do wspólnego kibicowania naszej reprezentacji na Mundialu
  w Katarze, aby to nie był ostatni mecz Polaków.
 • Rozprowadzamy za dobrowolną ofiarą Kalendarz Maryjny, Opłatki i świece Caritas na stół wigilijny. Za kalendarz mamy oddać 6 PLN/szt, za małą świecę 9 PLN/szt., a za dużą 18 PLN/szt.
 • Opłatki zostały już poświęcone. Proszę roznoszących o zgłaszanie się na plebanię. Roznoszący będą mieć przy sobie upoważnienie z pieczątką Parafii.
 • Bogaty program Orszaku Świętego Mikołaja w centrum Lublina /patrz: Gablotka i psmlublin.pl
 • Na parkingu kościelnym można kupić choinkę. Może to będzie początek adwentowego jarmarku Świętego Marcina w przyszłości.
 1. W tym tygodniu:
 • patronuje nam:

– w środę, 7 grudnia – św. Ambroży biskup i doktor Kościoła

– W czwartek 8 grudnia – święto Matki Bożej Niepokalanie Poczętej. Msza św. o godz. 6.00, 9.00 i 18.00. W ten dzień przypada godzina łaski dla świata. Jedna godzina w roku, od 12:00 do 13:00.  W godzinie tej można otrzymać wiele łask dla siebie, bliskich, Polski i świata. W tym dniu w naszej parafii będzie dodatkowa msza święta o  godzinie 11:30, po mszy  wystawienieNajświętszego Sakramentu i Adoracja do godziny 13:00.

Legion Maryi, który w tym dniu obchodzi 27 rocznicę powstania w naszej parafii, zaprasza już na godzinę 11:00 na modlitwy legionowe.

 • W sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 8-ej. Wystawienie Najświętszego Sakramentu bezpośrednio po Roratach.
 1. W przyszłą niedzielę:
 • II niedziela grudnia. Taca na ogrzewanie.
 • Po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dzieci ze świętym Mikołajem.
 • Dzień Palenia Świec – Zapraszamy w niedziele o 17.00 na wspólną modlitwę. Rodziców którzy stracili dziecko zapraszamy na spotkanie po mszy w domu parafialnym. /więcej w środku numeru/
 • Poprzez świąteczny kiermasz ciast, pierników oraz sianka na stół wigilijny młodzież ze Wspólnot Neokatechumenalnych zbierać będzie fundusze na udział w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie..
 1. Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii poprowadzi ks. Zbigniew Wójtowicz w dniach od 16 do 18 grudnia.
 2. Głosowanie na Radnych do Rady Parafialnej przenosimy na kolejną niedzielę. Kandydatów, dzisiaj w zakrystii albo w ciągu tygodnia w kancelarii, prosimy o podpisanie zgody na kandydowanie. Można jeszcze zaproponować kandydatów poprzez jego pisemną zgodę. Wielu kandydatów zrezygnowało
 3. Trwa remont dachu nad kaplicą Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Mamy nadzieję, że w ciągu dwóch tygodni zostaną one zakończone.
 4. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne codziennie oprócz niedziel o godz. 6.00;
 5. Dziękujemy harcerkom i harcerzom za sprzątanie kościoła. W kolejną sobotę zaszczyt zorganizowania sprzątania kościoła przypada mieszkańcom ul. Krężnickiej od 1 do 50 numeru. W Adwencie dekorowanie kościoła kwiatami powinno być bardzo, bardzo umiarkowane.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i dziękujemy, że prasa nie zostaje.
 7. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 8. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Genowefę Wójcik z Zemborzyc Wojciechowskich, śp. Sławomira Pikułę z Lublina oraz śp. Tomasza Janiaka z Zemborzyc Dolnych. We wtorek o godz. 14.00 pożegnamy śp. Helenę Anyszek z Lublina. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie i wspierajmy ich bliskich słowami wiary, nadziei i miłości.
 9. Pamiętajmy o zmarłych kapłanach Archidiecezji Lubelskiej. W tym tygodniu są to  śp.: ks. Michał Całka, ks. Aleksander Baca, ks. Wiktor Perestaj, ks. Krystyn Szyszka, ks. Mieczysław Horoch, ks. Józef Dmochowski.