1.W tę niedzielę:
 • Niedzielą Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień, którego kulminacyjnym momentem będzie Triduum Paschalne – trzy najważniejsze dni całego roku liturgicznego.
 • I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych.
 • Powoli kończymy Wielkopostne Dzieło Pomocy „Jałmużna Wielkopostna” – ofiary nadal składamy do puszki pod chórem.
 • 18 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. O godz. 14.00 w parafii św. Rodziny w Lublinie rozpoczyna się Papieski Marsz Wdzięczności, który przejdzie ulicami: Jana Pawła II, Filaretów, Głęboką, Sowińskiego, Radziszewskiego.

2.W tym tygodniu:

 • W poniedziałek, wtorek i środę możliwość spowiedzi św. przed Mszą św. /godz. 17.30-17.55/.
 • We wtorek od godz. 9-tej odwiedziny chorych. Adresy chorych można jeszcze zgłaszać w zakrystii.
 • Kancelaria cmentarna w tym tygodniu jest nieczynna.
 • W środę o godz. 19-tej w kościele konferencja przed chrztem św.
 • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św.
 • We wtorek i czwartek o godz. 17.30 Gorzkie Żale. W piątek po liturgii Męki Pańskiej.
 • W czwartek próba dla ministrantów i LSO przed Triduum Paschalnym.
 • TRIDUUM PASCHALNE

Wielki Czwartek –  pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach z których posługi korzystaliśmy w naszym życiu.

– O godz.18:00 zapraszamy do naszego kościoła na Mszę świętą Wieczerzy Pańskiej z obrzędem MANDATUM NOVUM /Przykazanie Nowe/ – po której Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ciemnicy. Czuwanie do 21-ej.

Wielki Piątek – W tym dniu wspominamy ofiarę Chrystusa dokonaną za nas na krzyżu. Przypominamy o obowiązku zachowania w tym dniu ścisłego postu tzn. ilościowego i jakościowego.

Droga krzyżowa o godz. 17:00, po niej o godz. 18:00 liturgia z odczytaniem Męki Pańskiej, Adoracją Krzyża /możliwość uzyskania odpustu zupełnego/
i Komunią Świętą. Ofiary z tego dnia przeznaczone są na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament przeniesiony do Grobu Pańskiego i śpiewem Gorzkich Żali rozpocznie się całonocne modlitewne czuwanie. Młodzież zaprasza do wspólnej modlitwy od 21-ej do 22.30.

Wielka Sobota – poświęcenie pokarmów w kościele i przy dzwonnicy o 9:00, 10:00, 11:00, 12:00 i 13:00. Przy dobrej pogodzie poświęcenie pokarmów w Zemborzycach Tereszyńskich o godz. 10.30.

– O godz. 20:00 gromadzimy się w kościele i rozpoczynamy najbardziej uroczyste i bogate w znaki nabożeństwo Kościoła – Liturgię Wigilii Paschalnej – w trakcie której wyśpiewujemy uroczyste orędzie wielkanocne – EXULTET. Wsłuchując się w bogatą liturgię słowa będziemy celebrować zmartwychwstanie Chrystusa, nasze zbawienie oraz odnawiać przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie świec. Świece prosimy zabezpieczyć okapnikami.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Tradycyjna procesja rezurekcyjna o godz. 6:00. Następne Msze święte o godzinie 9:00, 10:30, 12:00, 17:00.
 1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte o godzinie 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 17:00. Taca na KUL.
 2. Wielkie Bóg zapłać: za ofiary na Grób Pański
  i dekoracje w kościele, za ukwiecenie wejścia do kościoła i na plebanię, Akcji Katolickiej za rozprowadzanie baranków wielkanocnych, a p. Pawłowi za przywiezienie osiołka na procesję.
 3. Mieszkańcom z ul. Lipskiej /od numeru 21 do końca/ dziękujemy za posprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty – 680 PLN.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzieci dzisiaj po Mszy św.
  o godz. 12-tej otrzymują książeczkę „Najważniejsze trzy dni w roku”
 5. Wszystkim solenizantom, jubilatom, którzy w tym tygodniu świętują rocznicę urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej Niedzieli Palmowej oraz dobrego przeżywania Wielkiego Tygodnia.
 6. W tym tygodniu odeszli od nas: śp. Eugenia Pluta z ul. Krężnickiej /pogrzeb w poniedziałek o godz. 14.00/. Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach, a jej bliskich otaczajmy słowami wiary, nadziei i miłości.
 7. Wspominamy naszych bliskich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to: śp. Barbara Boryga, śp. Henryk Adamek, śp. Roman Fryga, śp. Marianna Maliszewska.