APEL LUBELSKIEJ POLICJI

W związku z powtarzającymi się przypadkami oszustw, których ofiarami są często osoby starsze, Komenda Miejska Policji w Lublinie informuje o procederze, który uprawiają złodzieje, wykorzystując dobroć starszych ludzi, i coraz częściej wyłudzają od nich pieniądze, podając się za policjanta bądź osobę bliską.
Schemat działania oszustów jest taki sam: przestępcy dzwonią do ofiary zazwyczaj na numer telefonu stacjonarnego, podając się za członka rodziny i prosząc o przekazanie pieniędzy, informując jednocześnie o swoich poważnych kłopotach. Czasami podają się także za przewoźnika, który ma przesyłkę przez nas niezamawianą. Często też przestępca podaje się za policjanta, który ma udaremnić przejęcie oszczędności przez złodziei.
Policja jednocześnie informuje, że funkcjonariusze policji podczas wykonywania swoich czynności nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy. Przestrzega również przed wpuszczaniem obcych do swoich domów. W razie jakiejkolwiek podejrzanej sytuacji należy skontaktować się jak najszybciej z numerem alarmowym 112.