EKUMENICZNY FESTIWAL WOKALNY „ADVENTUS” –
koncerty w każdą niedzielę adwentu.
Organizator: Archidiecezja Lubelska

20-27.11.2022

Archidiecezja Lubelska serdecznie zaprasza na Ekumeniczny Festiwal Wokalny „Adventus”. Są to chóralne koncerty odbywające się w każdą niedzielę adwentu. W Lubelskich kościołach wystąpią wykonawcy z różnych kontynentów.

W najbliższą niedzielę 27 listopada odbędzie się pierwszy koncert, na którym wystąpi Szwajcarski Duet DoronSzleifer – kantor synagogi w Bazylei oraz  Korina Marti – klawisimbalum i flety.

Koncert odbędzie się w Kościele Rektoralnym pw. Św. Piotra Apostoła w Lublinie, przy ul. Królewskiej 9 o godzinie 19.00.

Wstęp wolny,  serdecznie zapraszamy

 

28.11-4.12.2022

Archidiecezja Lubelska serdecznie zaprasza na Ekumeniczny Festiwal Wokalny „Adventus”. Są to chóralne koncerty odbywające się w każdą niedzielę adwentu. W Lublinie wystąpią wykonawcy z różnych kontynentów.

W najbliższą niedzielę 4 grudnia odbędzie się drugi koncert, na którym wystąpią Kanaan Grup -Wspólnota chrześcijańska społeczności afrykańskiej w Lublinie, która przy akompaniamencie tradycyjnych afrykańskich instrumentów zaprezentuje bogaty religijny repertuar.

 

Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę w Trybunale Koronnym o godzinie 18.00.

Wstęp wolny,  serdecznie zapraszamy

5– 11.12.2022

Archidiecezja Lubelska serdecznie zaprasza na Ekumeniczny Festiwal Wokalny „Adventus”. Są to chóralne koncerty odbywające się w każdą niedzielę adwentu. W lubelskich kościołach wystąpią wykonawcy z różnych kontynentów.

W najbliższą niedzielę 11 grudnia odbędzie się trzeci koncert, na którym wystąpi Chór Katedry Prawosławnej pw. Przemienienia Pańskiego w Lublinie, pod prowadzeniem Andrzeja Boubleja renomowanego dyrygenta i śpiewaka.

Koncert odbędzie się w Parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie, w najbliższą niedzielę o godzinie 19.00

Wstęp wolny,  serdecznie zapraszamy

12 – 18.12.2022

Archidiecezja Lubelska serdecznie zaprasza na Ekumeniczny Festiwal Wokalny „Adventus”. Są to chóralne koncerty odbywające się w każdą niedzielę adwentu. W lubelskich kościołach wystąpią wykonawcy z różnych kontynentów świata.

W najbliższą niedzielę 18 grudnia odbędzie się ostatni koncert – finałowy, na którym wystąpi Chór Młodzieżowy Miasta Lublin, utworzony specjalnie na ten festiwal. Chór zaprezentuje tradycyjne kolędy pod dyrygenturą Pawła Łukaszewskiego – jednego z najwybitniejszych reprezentantów muzyki sakralnej w Polsce.

Koncert finałowy odbędzie się w Archikatedrze Lubelskiej w najbliższą niedzielę o godzinie 20.00.

Wstęp wolny,  serdecznie zapraszamy

19 – 30.12.2022

W ramach Ekumenicznego Festiwalu Wokalnego „Adventus” Archidiecezja Lubelska zaprasza na wspólne kolędowanie do Lubelskiej Szopki Bożonarodzeniowej. 30 grudnia o godzinie 15.00 wystąpi Chór Młodzieżowy Miasta Lublin, który zaprezentuje repertuar tradycyjnych kolęd.

Serdecznie zapraszamy.