1. W tę niedzielę:
 • II niedziela miesiąca – dziękujemy za ofiary na ogrzewanie.
 • Wolontariusze Lubelskiego Centrum Wolontariatu po Mszy św. będą zbierać ofiary do puszek na Dom Nadziei dla wychodzących z bezdomności.
 • Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.15.
 • Decyzją Konferencji Episkopatu Polski na dzisiejszą niedzielę zaplanowane zostało badanie religijnych praktyk niedzielnych Polaków „dominicantes” i „communicantes”.
 1. W tym tygodniu:
 • patronują nam:

– w czwartek – Błogosławiony Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter z Zakonu Kapucynów, gorliwy duszpasterz, założyciel wielu wspólnot zakonnych;

– w sobotę – Święta Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego.

 • W środę – po Mszy św. wieczorem, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W czwartek – o godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w ciszy. Możliwość Sakramentu Pokuty.
 • W piątek – będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia.
 • W sobotę – całodzienna Adoracja w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dziękujemy osobom stale adorującym i dyżurującym. Zachęcamy również inne osoby. Powinno być przynajmniej dwie osoby. Nie może być takiej sytuacji, że podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu nie ma nikogo w kaplicy.

– zapraszamy na spotkanie ministrantów i próbę scholi dziecięcej o godz. 9-tej.

 1. W przyszłą niedzielę:
 • Rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Będziemy rozprowadzać ponownie Kremówki Wadowickie. Zamówiliśmy 900 sztuk. Za jedną kremówkę mamy oddać 5,2 PLN.
 • Taca na „Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary”
 • Na Mszy św. o godz. 17-tej będzie grać i śpiewać schola młodzieżowa z Parafii Trójcy Przenajświętszej na Felinie.
 1. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.15, a w niedzielę o godz. 16.15. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zachęcamy do rodzinnej modlitwy różańcowej w domu.
 2. W dniach 7-14 maja 2023 roku planujemy w naszej Parafii Misje Święte. Poprowadzą je Ojcowie Oblaci.
 3. Bierzmowanie w roku 2023 planujemy między 1 a 7 maja.
 4. I Komunia św. w roku 2023 dla SP 39 odbędzie się 4 czerwca, zaś dla SP w Zemborzycach Tereszyńskich tydzień wcześniej w sobotę 27 maja.
 5. Próba chóru w środę o godz. 19-tej. Zapraszamy
 6. Zachęcamy do śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w niedzielę o godz. 7-ej.
 7. Jeszcze dziś i jutro można głosować /oddawać karty w naszej bibliotece/ w sprawie projektu oświetlenia ul. Pasiecznej.
 8. Dziękujemy II-mu Kręgowi Kościoła Domowego za posprzątanie kościoła. W kolejną sobotę prosimy Legion Maryi. Począwszy od listopada wrócimy do wyznaczania sprzątających według ulic i wiosek.
 9. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, przekazywane na konto, również za ofiary na utrzymanie parkingu składane przez ofiaromat.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy zorganizowali i uczestniczyli w RÓŻAŃCOWYM JERYCHU tzn. 24 godzinnej modlitwie o pokój.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 12. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 13. W tym tygodniu pamiętajmy o zmarłych kapłanach Archidiecezji Lubelskiej. Są to  śp.: ks. Jan Pawłowski, ks. Jan Orzeł, ks. Stanisław Gołębiowski, ks. Antoni Nowak, ks. Henryk Kurzępa, ks. Władysław Kogut, ks. Marian Flis, ks. Henryk Franecki, ks. Stanisław Kozyra, ks. Bolesław Sędziak, ks. Franciszek Stopniak, ks. Lucjan Michalak, ks. Krzysztof Grzyb.