1.Dzisiaj:
Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i wspólnotach.

 • Słuchamy listu Rektora KUL-u i zbieramy tacę na tę lubelską uczelnię. Bóg zapłać za ofiary.

2.W tym tygodniu:

 • I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 • W czwartek o godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 • W czwartek rozpoczynamy II część „Świątecznej Wizyty Duszpasterskiej-AD 2024”. Zgodnie z zaleceniami po wizytacji kanonicznej naszej parafii i licznymi sugestiami naszych parafian odwiedzamy od godz. 15-tej. Podczas wizyty nie będziemy przyjmowali ofiar pieniężnych. Nie dlatego, że Parafia nie ma potrzeb finansowych /bo one są duże – ostatnio był zrobiony remont dachu nad studnią/, ale po to, aby nie utożsamiać wizyty kapłana ze zbiórką pieniędzy oraz ze względów bezpieczeństwa. Ma to być osobiste spotkanie mające na celu poznanie parafian, wnikanie w ich problemy oraz aktualizacja danych na temat rodziny. Dlatego dobrze byłoby, aby podczas wizyty kapłana byli obecni wszyscy członkowie rodziny. Jeśli ktoś będzie mógł, chciał i sprawi mu to radość, ofiarę z racji Wizyty Duszpasterskiej złoży w kopercie podczas niedzielnej Mszy św.
 • Porządek Wizyty Duszpasterskiej:
  – w czwartek /4 kwietnia/ od godz. 15-tej/:Bór /od 9a do 16/.
  – w piątek /5 kwietnia/ od godz. 15-tej/:Bór /od 22 do 38/.
  – w sobotę /6 kwietnia/ od godz. 10-tej/:Cienista /cała/
  – we wtorek /9 kwietnia/ od godz. 15-tej/:-I Ksiądz –  Janowska /od 57 do 71c/
  – we wtorek /9 kwietnia/ od godz. 15-tej/:-II Ksiądz – ul. Janowska /od 73 do 129/
 • W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Niedziela Miłosierdzia – Święto Patronalne Caritas. Ofiary do puszki na Fundusz Caritas.
 • I Niedziela /adoracyjna/
 • Zmiana tajemnic różańcowych.
 • Będziemy gościć w naszej Parafii ks. Bpa Jana Sobiło z Zaporoża na Ukrainie. Ks. Biskup będzie głosić całą niedzielę Słowo Boże, a w poniedziałek 8 kwietnia na Mszy św. o godz. 18.00 udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania.
 • Przy dobrej pogodzie może uda się zorganizować bezpłatne atrakcje dla dzieci przy kościele.
 1. Wielkie Bóg zapłać wszystkim, którzy brali udział
  w przygotowaniach do godnego świętowania Wielkanocy w naszej Parafii, w nocnym czuwaniu oraz w przebiegu tych świątecznych dni.
 2. Dziękujemy za ofiary na Kwiaty do Grobu Pańskiego.
 3. Dziękujemy Strażakom z OSP-Zemborzyce, ks. Andrzejowi i młodzieży za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, młodzieży za przygotowanie Adoracji przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek, a na ręce p. Michała Polaszka składamy podziękowanie ministrantom i LSO za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego. Wszystkim za liczny udział w Triduum.
 4. Dziękujemy Grupom Parafialnym za sprzątanie kościoła w Wielką Sobotę. Na kolejna sobotę zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i ich rodziców.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 6. Wszystkim solenizantom, jubilatom, którzy w tym tygodniu świętują rocznicę urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego.
 7. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Genowefa Obara z ul. Krężnickiej. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 15.00. Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach, a jej bliskich otaczajmy słowami wiary, nadziei i miłości.
 8. Wspominamy naszych bliskich zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to: śp. Barbara Boryga, śp. Henryk Adamek.