1.W tę niedzielę:

 • Ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu Świętych, polecaliśmy Bogu losy ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii, nie tylko niedzielnej i świątecznej.
 • Obchodzimy 109. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny przez toczące się wojny, prześladowania i terror. Prośmy Opatrzność Bożą, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne mieszkanie w swojej Ojczyźnie.
 • Po Mszy św. o godz. 12-tej spotkanie dla Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 • Schola młodzieżowa zaprasza na modlitwę w intencji Parafii śpiewaną Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.30.
 • Po Mszy św. wieczorem Kościół Domowy zaprasza do salki duszpasterskiej na projekcję filmu religijnego
 • Z inicjatywy Kościoła Domowego powstaje w naszej parafii Koło Różańcowe modlitwy rodziców za dzieci. Wszelkie informacje i zapisy w zakrystii lub kancelarii, a także pod numerem telefonu: 606 385 333. 
 1. W tym tygodniu:
 • W najbliższy czwartek 28.09 o godzinie 15:00, włączamy się w modlitewne dzieło „Iskra Bożego Miłosierdzia”, zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia przy Krzyżu na skrzyżowaniu ulic – Cienista i Krężnicka.
 • W sobotę – 30 września w Hali Globus w Lublinie odbędzie się 24-godzinne spotkanie modlitewne pod hasłem „Ja Jestem”. W programie Eucharystia, modlitwa uwielbienia, adoracja, świadectwa, modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała, a także konferencje gości
  z Polski i z zagranicy. Uczestnicy mogą brać udział w całości spotkania lub w wybranych częściach. Bilety i więcej szczegółów na stronie internetowej jajestem.pl Organizatorem spotkania jest Katolicka Odnowa w Duchu Świętym Archidiecezji Lubelskiej.

W tym tygodniu patronują nam:

 • Środa, 27 września – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów i Sióstr Miłosierdzia – szarytek, które oddają się różnorakiej posłudze chorym, ubogim i opuszczonym (wspomnienie obowiązkowe).
 • Czwartek, 28 września – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina; jest patronem Czech (wspomnienie obowiązkowe).
 • Piątek, 29 września – św. św. Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, najwięksi wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza (święto).
 • Sobota, 30 września – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński (wspomnienie obowiązkowe).
 • W sobotę – próba scholi dziecięcej o godz. 9-tej
  – zbiórka ministrantów o godz. 9-tej. Na spotkanie zapraszamy chłopców po I Komunii św.
  – o godz. 10-tej spotkanie Oazy Dzieci Bożych na które zapraszamy dzieci w wieku od 10 do 13 lat.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej
  i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali w niedzielę
  o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.
 • I Niedziela miesiąca – adoracyjna
 • Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 9-tej.
 • Po Mszy św. wieczorem Kościół Domowy zaprasza dzieci, młodzież, wspólnoty parafialne na Wieczorną Modlitwę Uwielbienia.
 • Taca na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
 • Po Mszach św. zbiórka do puszki na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego przekazu”.
 1. W kolejną sobotę o sprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców ul. Ziołowej.
 2. Na cmentarzu trwa wycinka drzew z wydanego pozwolenia przez stosowne urzędy. Możemy zgłaszać do Pana grabarza chęć udziału w przewidzianych kosztach wycinki drzew, które znajdują się w sąsiedztwie grobów osób zainteresowanych. Wycinka potrwa do 15 października.
 3. „DO TRZECH RAZY SZTUKA” 22 września rozpoczęło się głosowanie w X już edycji Budżetu Obywatelskiego i poprawa do 10 października. Priorytetem dla naszej dzielnicy pozostaje od trzech lat projekt budowy oświetlenia ul. Pasiecznej, zgłoszony przez Radę Dzielnicy i Wice- Przewodniczącego Rady Miasta – Leszka Daniewskiego, naszego radnego. W tym roku głosujemy na projekt D-4. Projekt ogólno miejski związany z Zemborzycami to:
  0 – 1 „Zalew Zemborzycki miejscem wypoczynku wszystkich Lublinian”. Głosować może każda osoba (również niepełnoletnia), na stałe zameldowana w Lublinie. Można głosować na dwa sposoby: za pomocą kart do głosowania lub przez internet , wchodząc na stronę www.lublin.eu, w zakładce głosowanie BO. Głosując w wersji tradycyjnej, należy wrzucić kartkę do urny w bibliotece przy ul. Krężnickiej 125 (Przychodnia Zdrowia) lub w dowolnym biurze obsługi klientów. W przypadku głosowania projektu D-4 (oświetlenie), popieranym przez Zemborzyce, to taką kartę będzie można otrzymać po każdej Mszy św. przez najbliższe 3 niedziele, do 8 października włącznie. W przypadku pytań dzwonić pod numer Rady dzielnicy 609 606 272 lub Pana Leszka Daniewskiego.
 4. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 5. Wspominamy naszych bliskich spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to: śp. Czesław Mańka, śp. Tadeusz Jałocha, śp. Zofia Frąk, śp. Henryk Przysiadka, śp. Jolanta Płomińska, śp. Janina Gieroba.