1. W tę niedzielę:
 • Dziękujemy Siostrom ze Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek za świadectwo wiary i miłości. Siostry przed kościołem będą zbierać dobrowolne ofiary do puszki na Dom Pomocy Społecznej św. Józefa, który prowadzą w Woli Gułowskiej.
 • Dziękujemy za ofiary na ogrzewanie.
 • Po Mszy św. o godz. 9-tej I część Gorzkich Żali.
 • Przed kościołem nasza młodzież rozprowadza palmy.
 • Po Mszy św. wieczorem chór Emilia zaprasza na słowno-muzyczne rozważania pasyjne o Męce Pana Naszego Jezusa Chrystusa.
 • Z okazji Dnia Kobiet Klub Seniora „ZEMBORZYCE” zaprasza o godz. 17.00 na spotkanie w Świetlicy Wiejskiej w Zemborzycach Wojciechowskich.

 2.W tym tygodniu:

 • Gorzkie Żale o godz. 17.30. we wtorek, w czwartek i w piątek.
 • W środę zapraszamy o godz. 18.00 na uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny /przede wszystkim za rolników i transportowców/. Mszę św. będzie celebrować i kazanie wygłosi ks. Ryszard Jurak. Oprawa słowno-muzyczna /15 minut przed i w trakcie Mszy św. / – P. Jadwiga Dajewska, P. Monika Zięba i P. Tomasz Wnuk.
 • W czwartek przy Krzyżu Misyjnym rozpoczynamy Renowacje Misji Świętych. W czwartek, piątek i sobotę Msza św. o godz. 9.00 i 18.00. Dodatkowo Msza św. o godz. 16.30 w sobotę. W niedzielę porządek Mszy św. jak zwykle.
 • W czwartek i piątek dzieci ze SP w Zemborzycach Tereszyńskich będą mieć spotkania o godz. 11-tej, a ze SP nr 39 o godz. 13.15. W sobotę dzieci przychodzą z rodzicami na godz. 16.30.
 • W piątek Droga Krzyżowa dla całej Parafii, od kościoła na cmentarz, po Mszy św. wieczorem. Prosimy przynieść świece, lampiony, pochodnie.
 • W sobotę dzień Sakramentu Pokuty. Księża będą oczekiwać w konfesjonałach od godz. 8.30, 16.00 i 17.15. Prosimy nie odkładać Sakramentu Pokuty na Niedzielę. Niedzielna i świąteczna Msza św. to nie czas na Sakrament Pokuty. Albo uczestniczymy we Mszy św. albo przystępujemy do Sakramentu Pokuty.
 • W trakcie rekolekcji Akcja Katolicka będzie rozprowadzać baranki na stół wielkanocny.
 • W sobotę po Mszy św. o godz. 9-ej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 16.30.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Po Mszy św. o godz. 10.30 II część Gorzkich Żali.
 • Po Mszach świętych przed kościołem nasza młodzież będzie rozprowadzać palmy.
 • Na Mszy św. wieczorem i po niej wystąpi starsza grupa chóru COPERNICUS czyli  AXIS MUNDI. Serdecznie zapraszamy.
 • Wójt Gminy Konopnica serdecznie zaprasza na Wielkanocny Jarmark rękodzieła i produktów tradycyjnych, który odbędzie się na targowisku w Konopnicy w godz. 9.00 – 14.00.
 1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary, które do tej pory spływają z racji Wizyty Duszpasterskiej oraz za ofiary na „Kwiaty do Grobu Pańskiego”. Specjalne karty dla zbierających można pobrać w zakrystii lub w kancelarii.
 2. Trwa zbiórka produktów spożywczych dla potrzebujących z naszej Parafii.
 3. Pod chórem nadal można złożyć ofiarę na jałmużnę wielkopostną.
 4. Dziękujemy rodzinom z ul. Janowskiej /numery domów 123-127 / za sprzątanie i ofiarę na kościół w wysokości 350 PLN. W Wielkim Poście nie dekorujemy kościoła kwiatami. W najbliższą sobotę o sprzątanie prosimy 15 rodzin z ul. Krężnickiej /numery domów 3-38 /.
 5. Dziękujemy grupom duszpasterskim, strażakom i wszystkim, którzy w nocy, z 8 na 9 marca, od 22-ej do 4-ej, dyżurowali przy wydawaniu gorącej herbaty i poczęstunku dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Nasz kościół nawiedziło kilkaset osób. Szczególnie dziękujemy państwu Kulik i p. Stasak za całonocny dyżur nad Zalewem, oświetlenie i kierowanie uczestników do naszego kościoła. Już się pojawiają komentarze w mediach społecznościowych:

Kochani wczoraj brałam udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Moja trasa prowadziła z Lublina wokół Zalewu Zemborzyckiego. Po przejściu ok. 15 km mieliśmy chwilę przy Waszym kościele. Możliwość zatrzymania się w pięknej świątyni i bardzo miłe przyjęcie było miłą niespodzianką. Chciało się Wam czuwać w nocy, wskazywać drogę. Przygotowywać pyszne kanapki i świeże ciasta, kawy, ażeby poczęstować pielgrzymów. Bardzo serdecznie DZIĘKUJĘ.

To było coś pięknego.

Dziękuję kochani Ludzie z Zemborzyc”

 1. W uroczystość św. Józefa, aby każdy mógł się imieninowo pomodlić za swych bliskich wprowadzamy o godz. 9-tej Mszę św. zbiorową. Intencje na tą Mszę św. można składać w zakrystii lub kancelarii.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy również naszą gazetkę ”U Świętego Marcina”.
 3. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 4. Wspominamy naszych bliskich parafian spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to: śp. Andrzej Lipa, śp. Teresa Pyszniak, śp. Joanna Balicka, śp.  Wincenty Berecki, śp. Marianna Wojciechowska.