OGŁOSZENIA PARAFIALNE
10 stycznia 2021
CHRZEST PAŃSKI

1.Dziś:

 • Niedziela Chrztu Pańskiego. Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Chociaż nadal śpiewamy kolędy, to jednak ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.
 • Na każdej Mszy św. odnawiamy przyrzeczenia chrzcielne. Już nie rodzice, czy chrzestni, ale my sami. Byłoby dobrze, abyśmy znali nie tylko datę urodzin, imienin, ślubu, ale również datę chrztu i bierzmowania.
 • Wraca na swoje miejsce stara chrzcielnica z XVII wieku. Jej wiek sam w sobie mówi o wierze naszych przodków i wzywa do troski o naszą wiarę.

2.W tym tygodniu:

 • W poniedziałek – ostatnia tzw. kolędowa Msza św. o Boże Błogosławieństwo dla rodzin z ulicy Krężnickiej od numeru 3 /nieparzysta strona/ włącznie z Blokiem Kolejowym.
 • Przy Parafii rozpoczyna działalność ognisko muzyczne. Wszystkich chętnych zapraszamy do uczestnictwa, oczywiście w reżymie sanitarnym, w tych zajęciach. Szczegóły na ulotkach pod chórem.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Będziemy zbierać ofiary na Metropolitalne Seminarium Duchowne.
 • Dzień Judaizmu.
 1. Serdeczne Bóg zapłać za Waszą ofiarność i wszelką pomoc: Dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary na tacę albo na konto parafii. Dziękujemy za ofiary z racji tzw. kolędowej Mszy św.
 2. Z racji urlopu ks. Tomasza, naszego parafialnego kanclerza,
  od wtorku tj. 12 stycznia do poniedziałku 18 stycznia włącznie kancelaria parafialna będzie nieczynna. W pilnych i nagłych sprawach prosimy o kontakt zaraz po wieczorowej Mszy św. albo o kontakt telefoniczny z ks. Tomaszem /781 62 09 24/.
 3. Prosimy o zamykanie drzwi.
 4. Poszukujemy wolontariuszy, którzy chcieliby zorganizować przy plebanii świetlicę dla seniorów i samotnych.
 5. Prasa katolicka. Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. Czytajmy polską, dobrą, katolicką prasę. Obecnie jest to bardzo ważne.
 6. Wszystkim solenizantom, jubilatom, którzy w tym tygodniu świętują rocznicę urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Wanda Malicka, śp. Krystyna Boryga, śp. Krzysztof Grzesiuk, śp. Stefania Rozwadowska. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.