1. W tę niedzielę:
 • Światowy Dzień Chorego. Msza św. z udzieleniem Sakramentu chorych o godz. 10.30.
 • Ofiary zebrane do puszki przeznaczone są na „Fundusz Wschodni”
 • II niedziela miesiąca. Dziękujemy za ofiary  na ogrzewanie.

2.W tym tygodniu:

 • W związku z sytuacją w naszym kraju wznawiamy Msze św. w intencji Ojczyzny każdego 13 dnia miesiąca. W najbliższy wtorek zapraszamy wszystkich Parafian, a przede wszystkim grupy parafialne na Mszę św. w intencji Ojczyzny  o godz. 18.00, której będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ks. Krzysztof Wójcik, a oprawę muzyczną zapewni p. Tomasz Wnuk i p. Monika Zięba.
 • We wtorek rano zapraszamy mamy z małymi dziećmi do świetlicy na plebanii.
 • Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu. Msza św. z posypaniem głów popiołem o godz. 9.00 i 18.00. Obowiązuje post ścisły tj. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post /raz do syta i dwa razy można posilić się/: „Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14 rok życia, prawem zaś o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia 60 roku życia”.
 • Od Środy Popielcowej do 18 lutego obchodzone są kwartalne dni modlitw o ducha pokuty;
 • W Środę Popielcową zbiórka do puszki dla ofiar wojny na Ukrainie.
 • Gorzkie Żale o godz. 17.15. W czwartek /I i II cz./ i w sobotę /III cz./. W czwartek Gorzkie Żale poprzedzone będą krótką adoracją Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00. W kolejnych tygodniach Wielkiego Postu Gorzkie Żale we wtorki, czwartki i soboty.
 • W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.15. O godz. 18-tej Msza św.
 • Przypominamy, że w soboty po Mszy św. o godz. 8-ej całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja odbywa się w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zaczyna się modlitwą za Ojczyznę-Litanią Narodu Polskiego. Otwarte jest wejście boczne. Zachęcamy do tej modlitwy podczas której Pan Bóg często rozwiązuje wiele problemów. 

3.W przyszłą niedzielę:

 • Na zakończenie każdej Mszy św. przedstawiciel Ruchu Wojownicy Maryi złoży krótkie świadectwo oraz będzie zapraszał do włączenia się w modlitwę za kapłanów. W obecnych czasach indywidualna, systematyczna modlitwa jest ogromnych wsparciem dla kapłanów.
 • Po Mszy św. o godz. 17-tej, w kościele, pierwsze spotkanie dla narzeczonych.
 1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność i wszelką pomoc.
 2. Mieszkańcom ul. Grzybowej od numeru 9-100B dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kościół w wysokości 365 PLN. W najbliższą sobotę o sprzątanie prosimy kolejne 14 rodzin z ul. Grzybowej /numery domów 108A-118/.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: NIEDZIELA, GOŚĆ NEDZIELNY, MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY I STAŚ. Polecamy również naszą gazetkę ”U Świętego Marcina” a w niej teksty ku zamyśleniu i refleksji.
 4. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 5. Wspominamy naszych bliskich parafian spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to: śp. Karolina Kowalczyk, śp. Zofia Bałabuch, śp. Tadeusz Birski, śp. Henryk Dubiel, śp. Wanda Mazur, śp. Leszek Krzewiński, śp. Zofia Krzyżak, śp. Teresa Kwiecień.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
Parafialny Telefon Zaufania /możliwe również spotkania indywidualne na plebanii po uprzednim umówieniu się/:
534-820-369 – w sprawach trudności wychowawczych /
– p. Katarzyna Słoboda /
575-983-600 – w sprawach przemocy w rodzinie /
– p. Adam Mołdoch/