1. W tę niedzielę:
 • II niedziela miesiąca. Taca tzw. inwestycyjna na drobne remonty i przygotowanie do sezonu grzewczego. Dziękujemy za ofiarność i zrozumienie potrzeb w tych ciężkich czasach.
 • Puszka na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”.
 1. W tym tygodniu:

patronuje nam: we wtorek – Święty Jan Chryzostom (ok. 354-407) biskup Konstantynopola, wybitny kaznodzieja, doktor Kościoła;

– piątek – Święci Korneliusz (ok. 200-253) papież, orędownik jedności Kościoła, i Cyprian (ok. 210-258), biskup Kartaginy, obaj zginęli śmiercią męczeńską.

 • W środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. To święto przypomina nam, że „Zbawienie przyszło przez krzyż”. Dlatego dla nas, chrześcijan, krzyż pozostaje szczególnym znakiem, który nosimy na sercu, a nie w uchu.

– po Mszy św. wieczorem, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 • W czwartek – w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną. Tym liturgicznym obchodem Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w męce Zbawiciela.

– O godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w ciszy. Możliwość Sakramentu Pokuty.

 • W sobotę – całodzienna Adoracja w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dziękujemy osobom adorującym i zachęcamy również inne osoby.

– zapraszamy na spotkanie ministrantów i próbę scholi dziecięcej o godz. 9-tej.

 1. W przyszłą niedzielę:
 • Młodzież zapraszamy przede wszystkim na Mszę św. o godz. 17-tej, a dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 12-tej.
 1. Dziękujemy za ofiary na remont dachu i za wszelkie ofiary i pomoc w utrzymaniu Parafii. Trwają cały czas prace formalne. Już wkrótce otrzymamy pozwolenie i zaczniemy remont
 2. Uczniów klas III, IV, V i VI Oaza Dzieci Bożych zaprasza na spotkanie w sobotę o godz. 10-tej.
 3. Pan Organista zaprasza na próbę chóru w środę o godz. 19-tej.
 4. Kancelaria Parafialna obecnie jest czynna w poniedziałki, środy
  i czwartki. W Kancelarii Cmentarnej godziny urzędowania pozostają bez zmian.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 6. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 7. W tym tygodniu pamiętajmy o zmarłych kapłanach Archidiecezji Lubelskiej. Są to  śp.:   Franciszek Cymborski, ks. Bp Edmund Ilcewicz, ks. Jan Łatka, ks. Ignacy Walczak,