OGŁOSZENIA PARAFIALNE
30 stycznia 2022
IV NIEDZIELA ZWYKŁA
1.W tę niedzielę:
 • Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka. Zbiórka do puszki na pomoc dla trędowatych.
 1. W tym tygodniu:
 • W poniedziałek – patronuje nam Święty Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, założyciel wspólnoty salezjańskiej, wybitny wychowawca młodzieży;
 • W środę przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Msze Święte z błogosławieństwem świec w naszej świątyni o godz. 9-tej i 18-tej.

–  Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary po Mszy do puszki przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

– po Mszy św. wieczorem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

– Po 2 lutego rozbieramy szopki, choinki, gasimy światełka świąteczne.

 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania o godz. 17-tej;

– w piątek spowiedź dla dzieci od godz. 16-tej, Msza św. dla dzieci o godz. 16.30; wystawienie Najświętszego Sakramentu i Sakrament Pokuty od godz. 17-tej; nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.15, następnie Msza św. o godz. 18-tej.

– w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 8-ej.

 • W sobotę, patronuje nam Święta Agata (III w.), dziewica i męczennica, szczególna orędowniczka w pożarach.
 • W sobotę – próba scholi dziecięcej o godz. 9.00.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Pierwsza niedziela /adoracyjna/ miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu
  i krótka adoracja po każdej Mszy Świętej.
 1. Kandydatom do I Komunii św. i Bierzmowania przypominamy o osobistym przygotowaniu do tych sakramentów /modlitwa, czytanie Pisma świętego i powtarzanie katechizmu/.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 3. Dziękujemy p. Krzysztofowi Mastalerz za odnowienie podstawy pod Paschał.
 4. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.
 5. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Wojciecha Sawę. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie i wspierajmy jego bliskich słowami nadziei i miłości.

W tym tygodniu pamiętajmy również o zmarłych kapłanach. Są to śp.: ks. Roman Kwieciński, ks. Tadeusz Józefczak, ks. Jan Nieróbca, ks. Czesław Wójcik, ks. Józef Włosek, ks. Tadeusz Siwkiewicz, ks. Franciszek Rząd, ks. Cezary Rudzki, ks. Krzysztof Jeżyna,
ks. Michał Łukasik, ks. Paweł Pałka.