1. W tę niedzielę:
• Od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Z powodu wiary cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie.
• Listopad tradycyjnie przypomina nam o modlitewnej pamięci o zmarłych. Stosunek do zmarłych jest wyrazem naszej duchowej kultury. Chrześcijańska wiara nakazuje nam coś więcej niż dbałość o rodzinne groby czy bezimienne mogiły. Wierzymy, że zmarli sami pomóc sobie już nie mogą. Pamiętajmy o nich nie tylko w listopadzie. Polecając ich Bożemu miłosierdziu, miejmy na uwadze, że kiedyś sami będziemy w podobnej potrzebie.
• II niedziela miesiąca – Dziękujemy za ofiary na przegląd instalacji grzewczych w kościele i ogrzewanie.
• Spotkanie Rodziców i dzieci I komunijnych w czasie i po Mszy św. o godz. 12-tej.
• Zbiórka do puszki na „Pomoc Kościołowi w potrzebie”
• Nadal rozprowadzamy „Kalendarz Maryjny” oraz tomik wierszy „Chwile Życia”

2. W tym tygodniu:
• We wtorek, od 9-tej do 12-tej, zapraszamy na plebanię do świetlicy dla mam z małymi dziećmi.
• W czwartek o godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość Sakramentu Pokuty.
• W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
– w poniedziałek, 13 listopada – św. św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze (wspomnienie obowiązkowe).
– w piątek, 17 listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV, landgrafa Turyngii, która po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Świętego Franciszka (wspomnienie obowiązkowe).
– w sobotę, 18 listopada – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc (wspomnienie obowiązkowe).

3.W przyszłą niedzielę:
• Rozpoczynamy zbiórkę płodów rolnych i trwałych artykułów spożywczych /cukier, kasza, mąka itp./ dla Kuchni Brata Alberta. Artykuły spożywcze prosimy przynosić na plebanię. Płody rolne /większą ilość/ będziemy odbierać u gospodarza. Prosimy jedynie podać numer telefonu i adres. Z powodu krótkiego Adwentu w tym roku rozpoczynamy roznoszenie opłatka.

3. U rodziny Sidorów z ul. Marzanny wczoraj był pożar. Zanim jako Parafia podejmiemy wspólne działania, prosimy, aby już dzisiaj, zwłaszcza sąsiedzi, zainteresowali się potrzebami tej rodziny.
4. Zgodnie z zaleceniami po wizytacji kanonicznej naszej parafii i licznymi sugestiami naszych parafian, najbliższą „Wizytę Duszpasterską-2024” spróbujemy przeprowadzić tylko i wyłącznie po południu. Będzie to bardzo trudne i dlatego, aby to było możliwe, „Wizyta Duszpasterska-2024”, będzie podzielona na „zimową” – od 4 grudnia do końca stycznia, /wioski i ul. Ku Słońcu, Sarnia, Kukułcza/ oraz „wiosenną” – kwiecień-maj /ulice/. Podczas wizyty nie będziemy przyjmowali ofiar pieniężnych. Nie dlatego, że Parafia nie ma potrzeb finansowych /bo one są duże/, ale, aby nie utożsamiać wizyty kapłana ze zbiórką pieniędzy oraz ze względów bezpieczeństwa /o godz. 16-tej będzie już ciemno/. Dokładny plan wizyty będzie podany za tydzień.
5. Elektryczna pompa wodna w studni na cmentarzu już działa. Jeśli ktoś zauważy jakieś usterki w działaniu pompy i oświetlenia prosimy dzwonić do p. Dariusza Kijek, naszego grabarza /Tel. 500 251 012/
6. Dziękujemy mieszkańcom Zemborzyc Podleśnych od numeru 30 do 60 za sprzątanie i ofiarę na kościół w wysokości 1060 PLN. W sobotę o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców Zemborzyc Podleśnych od numeru 61 do 90.
7. Radzie Dzielnicy dziękujemy za kwiaty na odpust i Święto Niepodległości.
8. Dziękujemy uczniom naszych Szkół Podstawowych za zrobienie kotylionów oraz wszystkim, którzy w sposób czynny pomagali w godnym przebiegu naszego odpustu i Dnia Niepodległości.
9. Dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu Mszy św. – Sumy odpustowej i procesji oraz za udział w niej. To bardzo ważne. Suma odpustowa to wizytówka żywotności Parafii.
10. Dziękujemy również Klubowi Seniora „Zemborzyce” i Kołu Gospodyń Wiejskich Zemborzyce Tereszyńskie za zorganizowanie Wieczornicy Patriotycznej z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Kolejne spotkanie tego typu 13 grudnia
11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
12. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
13. Wspominamy naszych bliskich parafian spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to: śp. Piotr Gnypek, śp. Anna Melaniuk, śp. Marianna Birska, śp. Bronisława Obara, śp. Zofia Pudło, śp. Stanisława Kubecka, śp. Stanisław Maliszewski, śp. Konrad Podsiadły, śp. Krzysztof Gęca.