OGŁOSZENIA PARAFIALNE
13 czerwca 2021
XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.W tę niedzielę:

 • Taca na Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne w Lublinie. /tzw. taca inwestycyjna będzie za tydzień./
 • Zaczynamy czytać Katechizm – Wyznanie Wiary, w układzie Katechez Płockich.
 1. W tym tygodniu:
 • W poniedziałek – podczas Mszy św. o godz. 18-tej Bierzmowanie dla kandydatówz naszej parafii. Szafarzem sakramentu i głównym celebransem będzie Metropolita Lubelski Abp Stanisław Budzik.

– z racji Bierzmowania kancelaria będzie nieczynna.

– wspomnienie Bł. Michała Kozala, bp i m.

 • W środę – po Mszy św. nowo bierzmowanych zapraszamy na kiełbaski z grilla przy plebanii. /Oczywiście przy dobrej pogodzie/. Poszukujemy mistrzów grilla ze swoimi grillami.

– nabożeństwo czerwcowe połączone z litanią ku czci św. Józefa o godz. 17.15.

 • W czwartek – wspomnienie Św. Alberta Chmielowskiego – Brata Alberta, z.

– o godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Adoracja w ciszy
i nabożeństwo czerwcowe.

 • W piątek – po Mszy św. Sakrament pokuty dla dzieci i Rodziców, a następnie krótka próba z racji I Rocznicy I Komunii św.
 • Codziennie o godz. 17.15 /w niedziele o godz. 16.15/ nabożeństwo czerwcowe z rozważaniami.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Podczas Mszy św. o godz. 12-tej I rocznica I Komunii św. dla czwartoklasistów.
 • Comiesięczna taca na małe inwestycje i remonty.
 1. Serdecznie prosimy o nie używane regały, półki do starej organistówki. Chcemy tam wylać nową posadzkę i zrobić magazyn kościelnych rzeczy, a kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy na nowo przywrócić wymiar kaplicy i odprawiać tam nabożeństwa.
 2. Uwaga mieszkańcy ul. Lipskiej, Zagajnikowej, Ziołowej oraz Janowskiej. Na prośbę Pana Leszka Daniewskiego, naszego radnego w Radzie Miasta Lublin, przekazujemy informację, że trwają prace nad opracowaniem planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ulic Lipskiej, Zagajnikowej, Ziołowej oraz Janowskiej.

Wnioski do projektu planu można składać na piśmie do Urzędu Miasta Lublin – Wydział Planowania ul. Wieniawska 14 w terminie do dnia 30 czerwca 2021!!!

Wniosek powinien zawierać imię, nazwisko, adres wnioskodawcy, przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której on dotyczy.

 1. Wielkie Bóg zapłać Rodzicom kandydatów do bierzmowania za sprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę czekamy na chętnych do okazania troski o nasz kościół.
 2. Po raz kolejny prosimy o przerwę w rejestracji i ustalaniu dysponentów grobów do końca września. Od środy każdy grób będzie na nowo ewidencjonowany i fotografowany. Prosimy o uprzątnięcie liści i kwiatów z mogił, aby odsłonić tablice z danymi o pochowanych.
 3. Wyrażamy naszą wdzięczność za przygotowanie ołtarzy na oktawę Bożego Ciała i wszystkim uczestniczącym w procesji. Dzięki waszemu zaangażowaniu ten dzień był ponownie niezwykły, pełen świadectwa i wiary.
 4. Akcja Katolicka zaprasza do wspólnego pielgrzymowania: 3 lipca – Kodeń, Hanna, 7 sierpnia Zuzela, Siekierki i 26 sierpnia – Częstochowa. Informacja u p. Grażyny Krzewińskiej /tel. 500 687 206/.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i brania gazetki parafialnej „U świętego Marcina” oraz broszur.
 6. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 7. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Tadeusza Tatarę. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.