Tyle przeróżnych niepokojów trapi nie tylko nasze dusze, ale również całe nasze społeczeństwo. Dlatego w tym wirze codzienności warto zauważyć nieocenioną rolę modlitwy, a także sens i religijną wartość milczenia.

Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Nade wszystko powierzajmy je opatrzności Bożej przez ręce naszej Niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej.

1.W tę niedzielę:

 • Taca na programy pomocowe realizowane przez Caritas naszej Archidiecezji.
 1. W tym tygodniu:
 • patronują nam:

Poniedziałek, 14 sierpnia – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia (wspomnienie obowiązkowe).
– Czwartek, 17 sierpnia – św. Jacek Odrowąż (1200-1257), prezbiter, polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było przepełnione czcią do Matki Bożej (wspomnienie obowiązkowe).

 • We wtorek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. niedzielny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku.
  Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia.
 • W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o opiece Bożej. Dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. Przecież na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku niebu.
 • W tą maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.
 • 15 sierpnia – Dzień Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. Zbiórka ofiar do puszki po każdej Mszy św.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Kiermasz ciast. Ciasto na kiermasz prosimy przynosić najpóźniej w sobotę do godziny 18-tej. Dochód przeznaczymy na organizację Dożynek Parafialnych 10 września 2023 r.
 1. Przypominamy, że kancelaria Parafialna w czasie wakacji czynna jest w poniedziałki i czwartki.
 2. W tym tygodniu kancelaria Cmentarna jest czynna tylko w czwartek od godz.11 do 13-tej.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj jest dodatek naszej gazetki redagowany przez dzieci.
 4. Legion Maryi w dniach 8-9 września organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę. Koszt 220 PLN. Szczegóły u p. Wiesławy Jarosz: 504 097 301. Są jeszcze wolne miejsca.
 5. Jest jeszcze 8 wolnych miejsc na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 03-10 lutego 2024 r. Dokładna informacja w gablocie i na stronie internetowej. Zgłoszenia u ks. Wojciecha Iwanickiego pod numerem telefonu: 663-983-783.
 6. Dziękujemy mieszkańcom ul. Sarniej za sprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę o sprzątanie kościoła i kwiaty prosimy mieszkańców ul. Stary Gaj od numeru 4 do 24.
 7. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 8. Wspominamy naszych bliskich spoczywających na naszym cmentarzu.