OGŁOSZENIA PARAFIALNE
20 luty 2022
VII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1.W tę niedzielę:

Siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa będzie doświadczeniem zbawczej mocy Boga i umocnieniem na trud kolejnego tygodnia.

 

 1. W tym tygodniu:
 • We wtorek – obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Chrześcijanie w Rzymie już od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.

– Kancelaria parafialna i cmentarna będą nieczynne.

 • W środę patronuje nam Święty Polikarp (I/II w.), uczeń Świętego Jana, biskup Smyrny, męczennik za wiarę.

– po Mszy św. wieczorem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy;

 • W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17-tej;

 

3.W przyszłą niedzielę:

 • Z soboty na niedzielę w wielu parafiach w Polsce organizowane są nocne czuwania w intencji pokoju na Ukrainie, w Polsce, Europie, na świecie. U nas takie czuwanie rozpocznie się po Mszy św. wieczorem w sobotę. Zapisy w zakrystii na konkretne godziny czuwania. Zapraszamy grupy parafialne i osoby indywidualne.
 • Kazania głosić będzie ks. Piotr Tylus.
 • Rozpocznie się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu.
 1. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie w sprawy Parafii.
 2. W pierwszą sobotę Wielkiego Postu rozpoczynamy cykl nauk przedmałżeńskich oraz całodzienną cosobotnią Adorację Najświętszego Sakramentu.
 3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy również naszą gazetkę ”U Świętego Marcina” a w niej teksty ku zamyśleniu i refleksji.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze, nadziei i miłości.
 5. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Zofię Bałabuch, śp. Tadeusza Birskiego i śp. Henryka Dubiel. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie i wspierajmy ich bliskich słowami nadziei i miłości.
 6. W tym tygodniu pamiętajmy również o zmarłych kapłanach Archidiecezji Lubelskiej. Są to śp.: ks. Stanisław Wachowski, ks. Ryszard Jakubiec, ks. Stanisław Malikowski, ks. Czesław Zyskowski, ks. Marian Malarz, ks. Henryk Bielaszewski, ks. Stanisław Obszyński, ks. Piotr Mazurek, ks. Michał Wąsik, ks. Henryk Zmysłowski, ks. Jan Kalinowski.