OGŁOSZENIA PARAFIALNE
14 marca 2021
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1.Dziś:

 • Niedziela Laetare – Niedziela Radości. Zbawienie jest blisko. Radujmy się.
 • W związku z III falą zachorowań na COVID-19 nie będzie spotkań kandydatów do Bierzmowania i dzieci I-szo komunijnych.
 • Akcja Katolicka rozpoczyna rozprowadzanie baranków i świec paschalnych.
 • Taca na ogrzewanie i drobne inwestycje.

2.W tym tygodniu:

 • W środę 17 marca o godz. 18.00 rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je znany nam ks. Mirosław Bielecki. W czwartek i piątek Msze św. o godz. 9.00, 12.00, 16.00 i 18.00. W sobotę Msze św. o godz. 8.00, 12.00 i zakończenie rekolekcji o godz. 15-tej. Przychodzimy całymi rodzinami. Sakrament pokuty w czwartek, piątek i sobotę przed i po Mszy św.
 • W środę nabożeństwo ku czci św. Józefa o godz. 17.30.
 • We wtorek, czwartek i sobotę o godz. 17.30 Gorzkie Żale. W czwartek Gorzkie Żale poprzedzone będą krótką adoracją Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00.
 • W piątek Uroczystość ku czci św. Józefa. Ten dzień możemy nazwać dniem mężczyzn. Otoczmy modlitwą wszystkich mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków.
 • W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci po Mszy św. o godz.16.00, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.15. /Będzie to tzw. Berdiańska Droga Krzyżowa z roku 2010 autorstwa S. Agnieszki Zagajewskiej-RMI i Ks. Proboszcza obrazowana sytuacjami z misji na Ukrainie/. Kolejną Drogę Krzyżową poprowadzą kandydaci do Bierzmowania.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Taca na Metropolitalne Seminarium Duchowne.
 • Zbiórka do puszki na „Krajowy Fundusz Misyjny”.
 1. Kancelaria w piątki Wielkiego Postu jest nieczynna. W sprawach rzeczywiście pilnych prosimy przychodzić zaraz po wieczornej Mszy św. ok. 18.30 do zakrystii.
 2. Grzegorz, którego gościliśmy w zeszłą niedzielę dziękuje za modlitwę i złożone ofiary.
 3. Niektóre osoby szukają toalety za murem. Obecnie toaleta /TOI TOI/ znajduje się między furtką a bramą wjazdową na teren plebanii. Jest również przy cmentarzu od strony kościoła.
 4. Serdecznie prosimy o rejestrację grobów i o regulowanie prawa do dysponowania grobem oraz o wnoszenie opłaty cmentarnej na utrzymanie porządku. Zgodnie z ustawą o cmentarzach każdy grób powinien mieć ustalonego opiekuna. Opiekun staje się dysponentem za zgodą osób uprawnionych. W tym celu powinien dokonać wszystkich formalności w kancelarii.
 5. Ojcowie Jezuici zapraszają na internetowe rekolekcje ignacjańskie. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
 6. Okulistyka w 1 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Lublinie Zaprasza na bezpłatne badania w kierunku zaćmy. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej.
 7. Bóg zapłać pani Katarzynie, panu Maciejowi i Wojtkowi za sprzątanie kościoła. To była również prywatna, oddolna inicjatywa. Oby tak dalej.
 8. Bóg zapłać Legionowi Maryi za 3 komplety bielizny ołtarzowej.
 9. Dziękujemy za pierwsze ofiary na Grób Pański i świąteczną dekorację kościoła.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 11. Wszystkim solenizantom, jubilatom, którzy w tym tygodniu świętują rocznicę urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
  śp. Danuta Zaborek, śp. Ryszard Tymicki i śp. Joanna Balicka, której pogrzeb odbędzie się w środę 17 marca o godz. 14-tej. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary
  i miłości.