OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Trwa kolejny dzień inwazji na Ukrainę. Niszczony jest kraj, piękne zabytki, giną ludzie. Matki z dziećmi uciekają. Szukają schronienia w Polsce i całej Europie.

Nasza Parafia po raz kolejny zdaje egzamin ze swego człowieczeństwa i chrześcijaństwa. W niedzielę i w Środę Popielcowa do puszki zebraliśmy 11 tysięcy złotych, wiele osób jeździło na granicę, aby tam pomóc. Wiele osób oferowało swój transport. Wiele osób przynosiło art. spożywcze i inne rzeczy dla uchodźców.

Również nasi parafianie przyjęli uchodźców do swych domów. Zwracamy się z prośbą, aby tym rodzinom, które przyjęły uchodźców inne rodziny pomagały. Trzeba liczyć się z tym, że ta pomoc będzie potrzebna również i za tydzień, miesiąc i dłużej.

1.W tę niedzielę:
 • I niedziela miesiąca marca /tzw. adoracyjna/. Po każdej Mszy św. krótka Adoracja, modlitwa o Pokój i śpiewanie Suplikacji.
 • Zmiana tajemnic różańcowych.
 • W związku z wojną na Ukrainie nadal są aktualne informacje kryzysowe /przyjmowanie uchodźców i różne sposoby pomocy dla nich/, które drukowaliśmy tydzień temu. Informacje kryzysowe są również zamieszczone na naszej stronie internetowej. Nadal zbieramy art. spożywcze, środki opatrunkowe i przeciwbólowe. OSP Zemborzyce przekazuje takie rzeczy w głąb Ukrainy.
 • Ofiary zbierane dzisiaj na tacę oddajemy na potrzeby Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
 1. W tym tygodniu:
 • Po każdej Mszy św. modlitwa o Pokój i śpiew Suplikacji.
 • W poniedziałek patronują nam św. Perpetua i Felicyta męczennice.
 • Centrum Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na Marsz Solidarności Młodych z Ukrainą, który rozpocznie się 8 marca o godz. 19.30 na Placu Litewskim.
 • W środę – po Mszy św. wieczorem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie spotkanie Rady Parafialnej w sprawie remontu dachu na kościele i redakcji regulaminu naszego cmentarza
 • We wtorek, czwartek i sobotę o godz. 17.15 Gorzkie Żale z rozważaniami pasyjnymi.
  W czwartek Gorzkie Żale poprzedzone będą krótką adoracją Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00.
 • W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.15. O godz. 18-tej Msza św.
 • W sobotę po Mszy św. o godz. 8-ej całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja będzie się odbywać w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Otwarte będzie wejście boczne. Prosimy deklarować swoją obecność wg godzin tak, aby cały czas w kaplicy adorowało przynajmniej dwie osoby.

– po Mszy św. wieczornej w sali duszpasterskiej na plebanii będą nauki przedmałżeńskie.

3.W przyszłą niedzielę:

 • II Niedziela miesiąca. Taca na ogrzewanie.
 • Dzień modlitwy, postu i solidarności z Misjonarzami. Zbiórka do puszki na „Krajowy Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.
 • Wracamy do spotkań przygotowujących do sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego, czyli do Eucharystii /I komunii św./ i Bierzmowania. Dzieci I komunijne i ich Rodzice mają spotkanie po Mszy św. o godz. 12-tej, a kandydaci do Bierzmowania po Mszy św. o godz. 17-tej.
 1. Dziękujemy za przygotowanie i udział w środowej modlitwie w intencji Pokoju na Ukrainie oraz w całodziennej sobotniej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: NIEDZIELA, GOŚĆ NEDZIELNY, MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY I STAŚ. Polecamy również naszą gazetkę ”U Świętego Marcina” a w niej teksty ku zamyśleniu i refleksji.
 3. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze, nadziei i miłości.
 4. W przyszłym tygodniu pożegnamy śp. Mariannę Wojciechowską z ul. Tęczowej, której pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 14-tej /wprowadzenie pól godziny wcześniej/
 5. W tym tygodniu pamiętajmy również o zmarłych kapłanach Archidiecezji Lubelskiej. Są to śp.: ks. Kazimierz Maścibroda, ks. Ryszard Tujak, ks. Andrzej Nowak, ks. Michal Włodarczyk, ks. Jan Mazur, ks. Robert Guz, ks. Tomasz Rusek, ks. Józef Gajewski.