1. W tę niedzielę:
 • Bardzo ważny dzień dla Polski i Polaków.
  WYBORY PARLAMENTARNE.
  Nie musimy szukać odległych od nas o setki kilometrów Ambasad czy Konsulatów RP jak liczni nasi rodacy za granicą. Niedaleko, w szkole, mamy Lokal Wyborczy. GŁOSUJMY!
 • Dziękujemy za ofiary na inwestycje.
 • Kolejny Dzień Papieski. Są rozprowadzane kremówki z Wadowic, które są cegiełką wsparcia finansowego Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej. Kremówki z Wadowic przyjechały do nas nad ranem. Za jedną oddajemy 7 PLN. Swoimi ofiarami do puszki wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 • Obchodzimy też Dzień Dziecka Utraconego.
 1. W tym tygodniu:
 • We wtorek od 9.00 do 12.00 świetlica dla mam z małymi dziećmi. Zapraszamy.
  W tym tygodniu patronują nam:
  – Poniedziałek, 16 października – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia (wspomnienie obowiązkowe).
  – Wtorek, 17 października – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).
  – Środa, 18 października – św. Łukasz Ewangelista, autor jednej z czterech Ewangelii i Dziejów Apostolskich; według tradycji był lekarzem i malarzem  (święto).
  – Piątek, 20 października – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia (wspomnienie obowiązkowe).

3.W przyszłą niedzielę:

 • Niedziela Misyjna. Rozpocznie się Tydzień Misyjny. Będziemy gościć O. Wiesława – misjonarza ze zgromadzenia Ojców Oblatów. O. Wiesław będzie głosić Słowo Boże i rozprowadzać kalendarze misyjne.
 • Zbiórka do puszki – „Fundusz Solidarności Misyjnej”
 1. Informujemy, że nie wyraziliśmy i nie wyrażamy zgody na zamieszczanie i kolportowanie wszelkich materiałów wyborczych w kościele i na terenie przykościelnym np. parkingu.
 2. Próby śpiewu grupy młodzieżowej odbywają się w drugi i czwarty piątek miesiąca o godz. 19.30. Zapraszamy chętnych. Tel kontaktowy 507-800-806 Marcin Jaszewski.
 3. Dziękujemy mieszkańcom Zemborzyc Dolnych od numeru 31 do 60 za sprzątanie, kwiaty i ofiarę na kościół w wysokości 500 PLN. W kolejną sobotę o sprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców Zemborzyc Dolnych od 61 do 90 numeru.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Zabierajmy, nawet za darmo, czytajmy i zanośmy chorym, samotnym.
 5. Archidiecezja Lubelska realizuje projekt Misja Miłość, który skierowany jest do wszystkich par, również niesakramentalnych, które pragną żyć w jedności i miłości. Jak osiągnąć trwałą miłość i jedność w związku? Po odpowiedź zapraszamy na spotkania otwarte i na randki małżeńskie. Szczegóły na www.misja-milosc.pl
 6. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Krystyn Popik. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach, a jego bliskich otaczajmy słowami wiary, nadziei i miłości.
 8. Wspominamy naszych bliskich parafian spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to: śp. Tadeusz Gieroba, śp. Stanisław Lisek, śp. Bolesław Borowski, śp. Lucyna Szymala, śp. Janusz Mędykowski, śp. Józef Zieliński, śp. Jan Gniecki, śp. Helena Kruk.