1.W tę niedzielę:

 • Druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Przed każdą Mszą św. modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Możemy otrzymać odpust zupełny.
 • Przypada Patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane dzisiaj do puszki przed kościołem są przeznaczone na działalność Caritas naszej Archidiecezji.
 • Od dzisiaj modlimy się w intencji Misji Świętych.
 • Z racji Niedzieli Miłosierdzia i święta Caritas, w naszej Parafii, rozpoczynamy sezon atrakcji i niespodzianek dla dzieci. Dzisiaj od godz. 10-tej zjeżdżalnia, lody /1 gałka za 1 PLN/, od 11.30 sztukmistrze, bańki mydlane, ok. 13-tej zdjęcie z osiołkiem.

2.W tym tygodniu:

 • W czwartek o godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  – O godz. 18-tej Msza św. w intencji kobiet, a następnie spotkanie kobiet na plebanii przy kawie i ciastku.
 • W sobotę całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dziękujemy osobom adorującym
  i zachęcamy również inne osoby.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Kolejna Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny.
 • Spotkanie dla dzieci klas III na Mszy św. o godz. 12-tej i po niej.
 • Spotkanie dla młodzieży klas VIII na Mszy św. o godz. 17-tej i po niej. A następnie chętnych zapraszamy na projekcję filmu religijnego.
 1. Mieszkańców ul. Łąkowej prosimy o zorganizowanie sprzątania przed kolejną niedzielą.
 2. Prosimy o przynoszenie starych prześcieradeł /bez gumek/. Będą z nich robione podkłady dla chorych w Hospicjum Dobrego Samarytanina w Lublinie.
 3. Na parkingu parafialnym, 30 kwietnia o godz. 9-tej, zaparkuje specjalny autobus w którym będzie można oddać krew. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do p. Danuty Daniewskiej pod numerem telefonu 504-136-830 i zapoznanie się z informacjami wywieszonymi w gablocie.
 4. Na naszym parkingu pojawiły się znaki drogowe, ale nie wszyscy je respektują. Kolejnym krokiem ma być oznakowanie poziome miejsc parkingowych i ruchu jednokierunkowego, ale powstaje pytanie czy będzie ono respektowane.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Kto by z dzieci chciał pomóc w redagowaniu gazetki „Dzieci u świętego Marcina” prosimy, aby kontaktował się z Mają Stępień z klasy III.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.
 7. W tym tygodniu odeszła od nas śp. Janina Stachyra z ul. Krężnickiej i śp. Leszek Wilczek z Zem. Tereszyńskich /pogrzeb w środę o godz. 15.00/. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, a ich bliskich otaczajmy słowami wiary, nadziei i milości.
 8. Wspominamy naszych bliskich spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to: śp. Miłosz Michalczyk, śp. Sabina Wojciechowska,