W związku z wojną w Ukrainie nadal jest aktualny CAŁODOBOWO NUMER KRYZYSOWY Caritas Archidiecezji Lubelskiej451 168 789.

Intencja papieska: O wiarę dla młodych.

Módlmy się, aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie.

1.W tę niedzielę:

 • Pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja po każdej Mszy Świętej.
 • Zmiana tajemnic różańcowych.
 • Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Dzisiaj i za tydzień przed Mszami św. czytamy dłuższy fragment Ewangelii według św. Łukasza.
 • Od godz. 9.45 do godz. 14-tej zapraszamy do kawiarenki parafialnej na kawę, ciastko, lody.

2.W tym tygodniu:

 • Jutro Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz Wspomnienie obowiązkowe św. Atanazego, biskupa
  i doktora Kościoła
  .
 • Codziennie nabożeństwo majowe po Mszy św. wieczorem. W ramach tego nabożeństwa modlimy się nadal o pokój w Ukrainie.
 • We wtorek – Uroczystość ku czci NMP Królowej Polski. Porządek Mszy św. niedzielny. Są przewidziane atrakcje dla dzieci.
 • W środę – wspomnienie św. Floriana m.
 • W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczorem.
 • Przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17.00;

– W piątek –  święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

– nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30, następnie Msza św.; spowiedź święta o godz. 17.00, dla dzieci od godz. 16.00, następnie Msza św. o 16.30.

 • W sobotę – Msza św. o godz. 8.00, a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny i całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dziękujemy osobom adorującym i zachęcamy również inne osoby.

– o godz. 12-tej I Komunia św. Macieja.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Niedziela Dobrego Pasterza – Niedziela powołaniowa. Kazania będzie głosić ks. Adam Pendel – wychowawca z Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie.
 • Spotkania przygotowujące do I Komunii św. i Bierzmowania. Dla pewności wszelkiej przypominamy, że I Komunia św. w tym roku będzie w Uroczystość Najświętszej Trójcy tj. 12 czerwca o godz. 12.00, a rocznica I Komunii św. tydzień wcześniej w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego tj. 05 czerwca również o godz. 12.00.
 • Taca na ogrzewanie.
 • Przed pierwszą Mszą św. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
 1. Radzie Dzielnicy dziękujemy za udekorowanie naszej świątyni na najbliższe dni.
 2. W najbliższych tygodniach będą organizowane pielgrzymki. Szczegóły w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej Parafii.
 3. Kiedy parking jest zatłoczony, a brama przy plebani na stałe otworzona można tam parkować.
 4. Policja ostrzega przed oszustami: „na policjanta”, „na wnuczka”, „na wypadek”, „na prokuratora” itp. Policja nigdy nie wymaga pieniędzy. Jeśli ktoś „chce nam pomóc” i wymaga od nas szybko, natychmiast pieniędzy, trzeba podziękować za „troskę” i z innego telefonu !!! zadzwonić na Policję.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.
 7. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Kamila Bielaka, a w tym pożegnamy śp. Stefana Dymel, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00, wprowadzenie pół godziny wcześniej. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie, a ich bliskich otaczajmy słowami nadziei, wiary i miłości
 8. W tym tygodniu pamiętajmy również o zmarłych kapłanach Archidiecezji Lubelskiej. Są to  śp.: ks. Abp Zygmunt Kamiński, ks. Franciszek Kopeć, ks. Walenty Ligaj, ks. Mieczysław Gac, ks. Stanisław Witek, Franciszek Gduliński, ks. Władysław Taradyś, ks. Kazimierz Ostrzyżek, ks. Adam Szponar.