OGŁOSZENIA PARAFIALNE
17 stycznia 2021
II Niedziela Zwykła

1.Dziś:

 • Zbieramy ofiary na Metropolitalne Seminarium Duchowne.
 • Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców. Jan Paweł II powiedział do Żydów w rzymskiej synagodze: „Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”.

2.W tym tygodniu:

 • W poniedziałek – Rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy
  o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości,
  a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy
  i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.
 • We wtorek – wspom., św. Józefa Sebastiana Pelczara, bp, założyciela Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, wzór gorliwości apostolskiej i modlitwy;
 • W czwartek – wystawienie Najśw. Sakramentu o godz. 17-tej.
 • W czwartek – 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci,
  a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach
  i dziadkach. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa będą wyrazem naszej szczególnej miłości.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Ostatni moment oddawania rozwiązań krzyżówek. W następną niedzielę będziemy nagradzać zaangażowanie dzieci.
 1. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć.
 2. Serdeczne Bóg zapłać za Waszą ofiarność i wszelką pomoc: Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przeniesieniu chrzcielnicy i przewieszeniu pewnych obrazów w kościele. Wczoraj dwie Panie z ulicy Nizinnej
  i Krężnickiej posprzątały kościół.
 3. Przy Parafii rozpoczyna działalność ognisko muzyczne. Są już pierwsze zgłoszenia i zajęcia. Wszystkich chętnych zapraszamy do uczestnictwa, oczywiście w reżymie sanitarnym, w tych zajęciach. Szczegóły na ulotkach pod chórem.
 4. Ponowny apel lubelskiej Policji.
 5. Z powodu urlopu ks. Tomasza kancelaria parafialna jeszcze jutro będzie nieczynna. W pilnych i nagłych sprawach prosimy o kontakt zaraz po wieczorowej Mszy św. albo o kontakt telefoniczny z ks. Tomaszem.
 6. Prasa katolicka. Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny. Czytajmy polską, dobrą, katolicką prasę. „To, czy w Tobie zwycięża dobro czy zło, nie zależy od przypadku, lecz od tego , czym karmisz swoje oczy, umysł i serce.”
 7. Wszystkim solenizantom, jubilatom, którzy w tym tygodniu świętują rocznicę urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy obfitości łask Bożych
  i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim zaś życzymy miłej
  i błogosławionej niedzieli.