1.W tę niedzielę:

 • Przypada rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku – w modlitwach pamiętajmy
  o wszystkich poległych w obronie naszej ojczyzny na Wschodzie.
 • Dziękujemy księdzu Jerzemu z Ukrainy za posługę Słowa i świadectwo swojej wiary. Ks. Jerzy będzie po Mszy św. zbierać ofiary do puszki na potrzeby swojej Parafii na Ukrainie.
 1. W tym tygodniu:
 • W czwartek – 21 września 2023 r. rozpoczyna się cykl katechez dla dorosłych „Dekalog w świetle Ewangelii”, które będą odbywały się w czwartki o godz. 19.00 w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie (ul. Kunickiego 128). Katechezy mają charakter biblijny i są otwarte dla wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją wiarę lub przekazywać ją innym.
 • Również w czwartek – w lubelskiej parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych ul. Kalinowszczyzna 3 Wojownicy Maryi zapraszają mężczyzn od 18-go do 50-go roku życia na spotkanie formacyjne. Początek /Eucharystia/ o godz. 18.00. Zakończenie o godz. 21.30. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej naszej Parafii.
 • W sobotę – 23 września w hali Targi Lublin S.A. (ul. Dworcowa 11) w godzinach od 10.00 do 15:00 Centrum Duszpasterstwa Młodzieży organizuje wydarzenie „Rozpaleni”. Spotkanie ma na celu ewangelizację oraz ukazanie radosnego Kościoła, któremu zależy na przyszłości młodego człowieka dojrzewającego w wierze.

W tym tygodniu patronują nam:

 • Poniedziałek, 18 września – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik ze zgromadzenia jezuitów, patron Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy (święto).
 • Środa, 20 września – św. św. Andrzej Kim Taegon (†1839), prezbiter koreański, który zginął podczas prześladowań chrześcijan; Paweł Chong Hasano, kleryk koreański, i Towarzysze, którzy ponieśli śmierć męczeńską pomiędzy 1839 a 1867 rokiem (wspomnienie obowiązkowe).
 • Czwartek, 21 września – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista (†około 60), Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia i dla Niego porzucił nieuczciwe zajęcie w komorze celnej, stawszy się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii (święto).
 • Sobota, 23 września – św. ojciec Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej (wspomnienie obowiązkowe).
 • W sobotę – próba scholi dziecięcej o godz. 9-tej

– zbiórka ministrantów o godz. 9-tej. Na spotkanie zapraszamy chłopców po I Komunii św.
– o godz. 10-tej spotkanie Oazy Dzieci Bożych na które zapraszamy dzieci w wieku od 10 do 13 lat. Zachęcamy do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego. Jest wiele propozycji, choćby działające u nas grupy jak wyżej. Zapraszamy wszystkich chętnych!

3.W przyszłą niedzielę:

 • Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
 • Po Mszy św. o godz. 12-tej spotkanie dla Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 • Schola młodzieżowa /??? i Legion Maryi???/ zaprasza na modlitwę w intencji Parafii śpiewaną Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.30.
 • Po Mszy św. wieczorem Kościół Domowy zaprasza do salki duszpasterskiej na projekcję filmu religijnego.
 1. Jeszcze raz składamy wielkie Bóg zapłać i prosimy o Boże błogosławieństwo dla wszystkich, którzy uczestniczyli w organizacji Dożynek Parafialnych AD 2023: Urzędom Gminy Konopnica, Miasta Lublin i Rady Powiatu za wsparcie finansowe, Starostom – p. Karolinie i p. Mateuszowi za dar ołtarza w postaci obrusów ołtarzowych, strażakom OSP-Zemborzyce za rozstawione namioty, Kołu Gospodyń Wiejskich i Klubowi Seniora z Zemborzyc Tereszyńskich za służbę przy stole i całemu sztabowi ludzi dbających o przebieg i porządek podczas Dożynek.
 2. 30 września w Hali Globus w Lublinie odbędzie się 24-godzinne spotkanie modlitewne pod hasłem „Ja Jestem”. W programie Eucharystia, modlitwa uwielbienia, adoracja, świadectwa, modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała, a także konferencje gości z Polski i z zagranicy. Uczestnicy mogą brać udział w całości spotkania lub w wybranych częściach. Bilety i więcej szczegółów na stronie internetowej jajestem.pl
 3. Kancelaria Parafialna czynna jest w poniedziałki, środy i czwartki /16.00-17.30/, a Kancelaria Cmentarna w poniedziałki /15.00-17.00/ i czwartki /11.00-13.00/.
 4. Dziękujemy mieszkańcom ul. Tęczowej od 195 do 209 numeru za posprzątanie kościoła. W kolejną sobotę o sprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców ul. Zagajnikowej.
 5. W naszej gazetce „U Świętego Marcina” dzisiaj wiele tekstów do rozważenia o przebaczeniu.
 6. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 7. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Magdalena Łapiuk z Zemborzyc Dolnych. Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach, a jej bliskich otaczajmy słowami wiary, nadziei i miłości.
 8. Wspominamy naszych bliskich spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu jest to: śp.  Ewa Żukiewicz.