1.W tę niedzielę:

 • Powoli kończy się Adwent. Dziękujemy Zbigniewowi Wójtowiczowi za wygłoszone rekolekcje.
 • Spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 12.00.
 • Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domówi i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas. Nadal w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, piątek będzie okazja do spowiedzi. Codziennie przed Mszami św. od godz. 17.30. Kościół jest ogrzewany cały tydzień.
 • Po Mszy św. rozprowadzane są Wigilijne Świece Caritas na paczki dla potrzebujących oraz Kalendarz Maryjny.
 • Na parkingu kościelnym można nabyć choinkę.
 • Dziękujemy za ofiary na rzecz potrzebujących. Pod chórem stoi kosz na art. spożywcze dla potrzebujących.
 1. W tym tygodniu:
 • We wtorek od godz. 9-tej odwiedziny chorych
  w domach. Prosimy chorych zgłaszać w zakrystii. Ostatecznie w kancelarii w poniedziałek.
 • Do soboty włącznie Roraty o godz. 6.00, a codziennie wieczorem po Mszy św. zapraszamy na Nowennę do Bożego Narodzenia. 24 grudnia Nowenna po Roratach.
 • 24 grudnia będzie zbiorowa Msza św. o godz. 9.00 – jako pamięć o naszych zmarłych, których zabraknie przy wigilijnym stole. Intencje można jeszcze zgłaszać w zakrystii. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
 • W sobotę rano będziemy nagradzać dzieci za udział w Roratach.
 • W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie polskiej tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia
  z Ewangelii św. Łukasza /rozdz. 2, 1- 14/ oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. Pasterka o godz. 24.00. Zapraszamy parafian i gości. Zgodnie z tradycją naszych ojców będziemy się dzielić radością z Bożego Narodzenia.
 • W niedzielę następne Msze św. z Narodzenia Pańskiego w następującym porządku: 9.00, 10.30, 12.00, 00.

 

3.W przyszłą niedzielę:

 • Uroczystość Narodzenia Pańskiego.
 1. Pod chórem stoi „drzewko” Akcji Paczuszka dla Maluszka. Z drzewka zabieramy papierową bombkę z opisem akcji.
 2. Podczas ferii zimowych chcemy razem ze Stowarzyszeniem KLANZA zorganizować zimowisko na plebanii dla dzieci od 7 do 12 lat. Prosimy zgłaszać dzieci. Maksymalnie do przyszłej niedzieli. Chcemy zobaczyć czy jest w ogóle taka potrzeba.
 3. Otrzymaliśmy pozwolenie na wycięcie kilku drzew na cmentarzu. Lista lokalizacji tych drzew znajduje się w środku tego numeru, w gablocie i na stronie internetowej. Osoby zainteresowane wycinką i zabraniem drewna prosimy o skontaktowanie się z p. Darkiem. Wycinać drzewo może tylko firma z uprawnieniami.
 4. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność i wszelką pomoc.
 5. Bractwo Świętego Brata Alberta dziękuje za przekazane dary dla potrzebujących.
 6. Porządek wizyty duszpasterskiej podany będzie w drugi dzień Świąt
 7. W sprawie dekorowania kościoła na Święta proszę konsultować się z Księdzem Andrzejem.
 8. Wszyscy z kandydatów do Rady Parafialnej otrzymali nasze poparcie. Do Rady Parafialnej wejdą jeszcze przedstawiciele pracowników parafialnych, wspólnot parafialnych i z nominacji ks. Proboszcza
 9. Dziękujemy roznoszącym opłatki. Jeśli ktoś nie otrzymał opłatka, prosimy już indywidualnie opłatek pobrać w zakrystii.
 10. Znowu nikt nie przyszedł do sprzątania kościoła.
  W kolejną sobotę prosimy mieszkańców ul. Krężnickiej od 61 do 70
  o zorganizowanie sprzątania kościoła.
 11. Polecamy prasę katolicką Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego.
 12. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 13. Pamiętajmy o zmarłych kapłanach Archidiecezji Lubelskiej. W tym tygodniu są to śp.: ks. Józef Kozłowicz, ks. Robert Wardzichowski, ks. Zbigniew Starnawski, ks. Czesław Szczęsny, ks. Stanisław Demidowicz, ks. Leszek Surma, ks. Aleksander Chawryluk, ks. Franciszek Kapalski.