OGŁOSZENIA PARAFIALNE
18 lipca 2021
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

– Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy takżeo odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.

– Kiedy w czasie wędrówek będziemy nawiedzali świątynie, sanktuaria, klasztory, pamiętajmy o godnym stroju, by w ten sposób dać świadectwo szacunku dla miejsc świętych. W języku biznesowym używa się określenia dress code dla nazwania pewnego kanonu stroju i wyglądu. Warto pomyśleć, że taki dress code obowiązuje także w kościele, a jego podstawą jest godność miejsca, do którego wchodzimy.

1.W tę niedzielę:

 • W naszej parafii odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. O godz. 12-tej suma odpustowa z procesją.
 • Sumie odpustowej przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. Ryszard Jurak.
 • Z inicjatywy Fundacji Życie i Rodzina zbierane są dzisiaj podpisy pod obywatelskim projektem ustawy StopLGBT. Nie jest to zbieranie podpisów przeciw komukolwiek, ale w obronie naszych dzieci przed demoralizacją i naszych świętości i wartości przed profanacją.
 1. W tym tygodniu:
 • W środę – o godz. 17.15 w kaplicy Nabożeństwo Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, połączone z litanią ku czci św. Józefa.
 • W czwartek – wspomnienie św. Marii Magdaleny;

– o godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Adoracja w ciszy możliwość Sakramentu Pokuty

 • W piątek – wspomnienie św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;
 • W sobotę – wspomnienie św. Kingi, dziewicy;

3.W przyszłą niedzielę:

 • Wspomnienie św. Krzysztofa. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów na parkingu parafialnym.
 • Msza św. o godz. 15-tej w języku łacińskim.
 • Dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Po Mszach św. zbiórka do puszek.

Abp Stanisław Gądecki napisał:

„Jako Kościół w Polsce pragniemy wesprzeć poszkodowanych w nawałnicach, burzach oraz powodziach w Niemczech, Belgii i Holandii naszą modlitwą oraz ofiarą.

Apeluję, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie.”

 1. 4 sierpnia tego roku wyruszy 43. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Szczegóły na pielgrzymka.lublin.pl
 2. Zapraszamy do Klubu Aktywnego Seniora. Spotkania w czwartek po Mszy św. wieczorem.
 3. Z racji wakacji kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu będzie czynna jedynie we wtorek, środę i czwartek. W nagłych sytuacjach prosimy o kontakt zaraz po wieczorowej Mszy św. bądź telefoniczny.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i brania gazetki parafialnej „U świętego Marcina” oraz broszur.
 5. Wielkie „Bóg zapłać” parafianom z Zemborzyc Górnych i z ul. Marzanny za sprzątanie i udekorowanie kwiatami naszego kościoła
 6. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Genowefa Jazgarska. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o jej najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.