W związku z wojną w Ukrainie nadal jest aktualny CAŁODOBOWO NUMER KRYZYSOWY Caritas Archidiecezji Lubelskiej451 168 789.

1.W tę niedzielę:

 • Już piąta niedziela Wielkanocy. Ponownie gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.
 • Gościmy księdza Romana Hopej z Towarzystwa Przyjaciół KUL i dziękujemy za wygłoszone kazanie. Po Mszy św. ks. Roman będzie zbierać ofiary do puszki.
 • Dziękujemy za ofiary na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
 • Zapraszamy Małżeństwa i Rodziny na Marsz dla życia i rodziny, który rozpocznie się dzisiaj o godz. 14.30 na dziedzińcu KUL inscenizacją pt.: Scena pełna życia”. Następnie uczestnicy wyruszą w pochodzie do archikatedry, gdzie o godz. 17.00 rozpocznie się Msza św. w intencji Małżeństw i Rodzin pod przewodnictwem księdza Biskupa Józefa Wróbla.
 • Od 9.45 do 14.00 zapraszamy do kawiarenki na spotkanie przy lodach, ciastku, kawie czy herbacie.

2.W tym tygodniu:

 • Codziennie nabożeństwo majowe po Mszy św. wieczorem. W ramach tego nabożeństwa modlimy się nadal o pokój w Ukrainie. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych. Organizujących nabożeństwa przy kapliczkach prosimy o pobieranie w zakrystii ujednoliconych tekstów Litanii do Matki Bożej.
 • W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie. Msza św. w naszym kościele, z błogosławieństwem relikwiami św. Andrzeja Boboli, o godz. 18-tej.
 • Lubelskie obchody 20-lecia ogłoszenia św. Andrzeja Boboli Patronem Polski odbędą się 16 maja, w kościele św. Andrzeja Boboli. Mszy św. odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup Stanisław Budzik.
 • W środę – 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu. – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczorem.
 • W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Możliwość adoracji i Sakramentu Pokuty w ciszy. Po Mszy św. próba dla dzieci I komunijnych.
 • W sobotę od godz. 8.30 do 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jest wiele spraw w naszej Parafii, które trzeba polecać Panu Bogu. Dziękujemy osobom stale dyżurującym i zachęcamy również inne osoby. W najbliższą sobotę przede wszystkim mieszkańców z Zemborzyc Dolnych i ul. Sarniej.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Taca na budownictwo sakralne.
 • Za dowolną i dobrowolną ofiarą będą ponownie rozprowadzane „Kremówki” z Wadowic. Kremówki przyjadą prosto z Wadowic. 6,5 PLN za jedną kremówkę przekazujemy na wsparcie finansowe Spotkań Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej.
 • Spotkanie dla dzieci I komunijnych. Nie będzie spotkania kandydatów do bierzmowania.
 1. Po konsultacji z Radą Parafialną, na przestrzeni sierpnia i września, planujemy częściowy remont dachu na kościele. Na pewno trzeba wymienić blachę nad kaplicą i zakrystią, pomalować i uszczelnić dach nad nawą główną. To czy dach nad prezbiterium będzie wymieniany czy tylko malowany zależy od ilości naszych środków i cen na rynku materiałów budowlanych. Od początku czerwca radni i osoby upoważnione będą zbierać ofiary na ten cel. /Tak jak kiedyś na alejki na cmentarzu/.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 3. Wszystkim, a zwłaszcza solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.
 4. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariannę Gaworek, a w tym tygodniu pożegnamy śp. Barbarę Szostek, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.00. Wprowadzenie pół godziny wcześniej. Z naszej wspólnoty odszedł również śp. Sławomir Białek. Termin pogrzebu jeszcze nie znany. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie, a ich bliskich otaczajmy słowami nadziei, wiary i miłości.
 5. W tym tygodniu pamiętajmy również o zmarłych kapłanach Archidiecezji Lubelskiej. Są to  śp.: ks. Józef Kruk, ks. Józef Dec.