1. W tę niedzielę:
 • Po każdej Mszy św. błogosławimy i rozpoczynamy roznoszenie opłatka. Ostatnio było wiele ulic gdzie opłatek był nie roznoszony, a w tym roku Adwent jest bardzo krótki.
 • Całą tacę przekazujemy do Kurii na budownictwo sakralne.
 • Puszka na potrzeby rodziny Sidorów z ul. Marzanny, u której wiele rzeczy spłonęło w pożarze.
 • Rozpoczynamy zbiórkę płodów rolnych i trwałych artykułów spożywczych /cukier, kasza, mąka itp./ dla Kuchni Brata Alberta. Artykuły spożywcze prosimy przynosić na plebanię. Płody rolne /większą ilość/ będziemy odbierać u gospodarza. Prosimy jedynie podać numer telefonu i adres.
 • Wieczorem po Mszy św. w salce duszpasterskiej projekcja filmu religijnego „Wierzę w Ciebie”. Zapraszamy.
 • Listopad tradycyjnie przypomina nam o modlitewnej pamięci o zmarłych. Stosunek do zmarłych jest wyrazem naszej duchowej kultury. Chrześcijańska wiara nakazuje nam coś więcej niż dbałość o rodzinne groby czy bezimienne mogiły. Polecając ich Bożemu miłosierdziu, miejmy na uwadze, że kiedyś sami będziemy w podobnej potrzebie.
 • Nadal rozprowadzamy „Kalendarz Maryjny” oraz tomik wierszy „Chwile Życia”
 1. W tym tygodniu:
 • W poniedziałek Kancelaria Cmentarna będzie NIECZYNNA.
 • We wtorek, od 9-tej do 12-tej, zapraszamy na plebanię do świetlicy dla mam z małymi dziećmi.
 • We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Dziś wspominając tamto Ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania Jego woli.
 • W środę, 22 listopada, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, kościelnych zespołów wokalno-muzycznych. Przez jej wstawiennictwo będziemy polecali naszych parafialnych muzyków podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 • W czwartek o godz. 17-tej wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość Sakramentu Pokuty.
 • W piątek o godz. 19-tej próba śpiewu grupy młodzieżowej
 • W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek, 20 listopada – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem (wspomnienie obowiązkowe).
– w środę, 22 listopada – św. Cecylia, dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych (wspomnienie obowiązkowe).
– w piątek, 24 listopada – św. św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862 (wspomnienie obowiązkowe).

3.W przyszłą niedzielę:

 • Ostatnia niedziela w roku liturgicznym – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dzień patronalny Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 • Zbiórka do puszki na pomoc osobom bezdomnym.
 • Po Mszy św. wieczorem Kościół Domowy zaprasza na Wieczorną Modlitwę Uwielbienia.
 1. Dokładny plan „Świątecznej Wizyty Duszpasteskiej-AD 2024” od 4 grudnia do Świąt Narodzenia Pańskiego znajduje się w gablocie oraz na stronie internetowej naszej Parafii. Prosimy o sprawdzenie numerów domów i zgłaszanie poprawek. Zgodnie z zaleceniami po wizytacji kanonicznej naszej parafii i licznymi sugestiami naszych parafian, spróbujemy przeprowadzić ją tylko i wyłącznie po południu. Podczas wizyty nie będziemy przyjmowali ofiar pieniężnych. Nie dlatego, że Parafia nie ma potrzeb finansowych /bo one są duże/, ale, aby nie utożsamiać wizyty kapłana ze zbiórką pieniędzy oraz ze względów bezpieczeństwa.
 2. Dziękujemy mieszkańcom Zemborzyc Podleśnych od numeru 61 do 90 za sprzątanie, kwiaty i ofiarę na kościół w wysokości 200 PLN. W sobotę o sprzątanie kościoła prosimy mieszkańców Zemborzyc Podleśnych od numeru 91 do 120.
 3. Zapraszamy na pielgrzymkę do Torunia na rocznicę powstania Radia Maryja /02.12.2023/. Koszt 120 PLN. Informacje u p. Grażyny Krzewińskiej /Tel.500-687-206
 4. Cudowny Sylwester w Medjugorie /28.12.2023-03.01.2024/. Koszt 730 PLN i 170 EURO. /Bliższa informacja – p. Marek 506-606-615/.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 6. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Sebastian Woźniak, śp. Janina Wojciechowska
  z ul. Krężnickiej i śp. Jan Majcher z ul. Bór, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13-tej. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, a ich bliskich otaczajmy słowami wiary, nadziei i miłości.
 8. Wspominamy naszych bliskich parafian spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to: śp. Genowefa Wójcik, śp. Jan Kowalczyk, śp. Władysław Birski, śp. Helena Gackiewicz, śp. Henryka Zarzycka, śp. Stanisław Birski, śp. Janina Golianek.