1.W tę niedzielę:

 • Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu Zmartwychwstałego Jezusa. Uroczystość jest dopełnieniem Wielkanocy. Niech w naszym życiu umocnienie darami Ducha Świętego przynosi widoczne owoce: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie, z których będą czerpać ci, których spotkamy w życiu codziennym.Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.
 • Wiesławowi dziękujemy za posługę Słowa.
 • Niedziela Papieska /nie kremówkowa/ w naszej Parafii. Kremówki z Wadowic, które są cegiełką wsparcia finansowego Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej są rozprowadzane po Mszy św. w cenie 8 PLN razem z broszurami z mało znanymi historiami z życia Karola Wojtyły. Przed i po Mszy św. słuchamy Świętego Jana Pawła II, którego słowa są aktualne i dzisiaj.
 • Dziękujemy za ofiary na drobne inwestycje i remonty.
 • Nadal rozprowadzamy album z kościołami naszej Archidiecezji. Ze 100 zamówionych albumów rozeszło się dopiero 30, a oddać do wydawnictwa nie można.

2.W tym tygodniu:

 • W poniedziałek – będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza św. o godz. 9.00 i 18.00.
  – w sanktuarium Świętej Rodziny o godz. 19.00 koncert Pawła Dudzika /szczegóły w gablocie i na stronie www.
 • Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.30. Zapraszamy.
 • W czwartek – Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, święto
  – adoracja Najświętszego Sakramentu i Sakrament Pokuty o godz. 17.00;
 • W sobotę całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 • O godz. 12.00 I Komunia Święta dla dzieci ze SP 39. Stałych bywalców Mszy św. o tej godzinie prosimy o ustąpienie miejsca dla dzieci I komunijnych, ich rodzin i gości. Bądźmy również krytyczni i nie kupujmy, nie zamawiajmy, nie zgadzajmy się, aby na stole były rzeczy /np. serwetki itp/ z symbolami eucharystycznymi, czy sylwetkami Świętych, które po przyjęciu komunijnym wylądują w śmietniku. Bądźmy wyczuleni na „sacrum”. Rzeczy /dewocjonalia/, symbole, obrazki religijne, nigdy nie powinny być wyrzucane na śmietnik. Można je ewentualnie z szacunkiem spalić.
 • Będziemy gościć /z wyjątkiem Mszy św. I Komunijnej/ Roberta – alkoholika, który nie pije alkoholu 28 lat. P. Robert podzieli się swoim świadectwem.
 1. Komunikat Metropolity Lubelskiego zapraszający na Marsz dla Życia i Rodziny w Lublinie
 2. We wtorek zakończyliśmy II-wiosenną część Wizyty Duszpasterskiej wyznaczaną według ulic, ale nadal możemy się już indywidualnie umawiać na Wizytę Duszpasterską AD-2024 do końca tego roku kościelnego tj. do 30 listopada oraz w dowolnym czasie na uroczyste błogosławieństwo nowego domu. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie, ofiary na potrzeby Parafii, które można nadal składać na tacę lub wpłacać na konto oraz za deklaracje zaangażowania się w różne dzieła. Wizytę Duszpasterską do tej pory przyjęło 1341 z 1737 rodzin /77,32%/, nie przyjęło 396 /22,68%/.
 1. W poniedziałek tj. 20 maja zapraszamy wszystkich pomocników-pilotujących podczas wiosennej części Wizyty Duszpasterskiej  na Mszę św. o godz. 18-tej w ich intencji, a następnie na spotkanie na plebanii.
 2. W środę do renowacji z naszego kościoła zabrana została chrzcielnica z 1630 roku. Renowacja będzie polegała na zdarciu z chrzcielnicy farby olejnej i przywrócenie jej pierwotnego wyglądu. Są również sugestie, aby farbę olejną zedrzeć ze ścian kościoła.
 3. Rodzicom dzieci I komunijnych z Zemborzyc Tereszyńskich dziękujemy za posprzątanie kościoła. W najbliższym tygodniu prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła rodziców dzieci I komunijnych ze SP 39. Nie ma w tym roku odnawiania parkanu przez ojców dzieci I komunijnych. W zamian za to liczymy na czynny udział w procesji Bożego Ciała.
 4. PAMIĘTAJMY:
  W progi Boże zawsze w godnym ubiorze  
  oraz Kucanie to nie jest postawa liturgiczna
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i mocy Ducha Świętego w codziennym życiu.
 2. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Zofia Mierzejewska z ul. Krężnickiej /Blok Kolejowy/. Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach, a jej bliskich otaczajmy słowami wiary, nadziei i miłości.
 3. Wspominamy naszych bliskich parafian spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to: śp. Anna Planda-Frąk, śp. Antoni Pieniążek, śp. Wacław Goluch.