OGŁOSZENIA PARAFIALNE

W związku z wojną w Ukrainie nadal jest aktualny CAŁODOBOWO NUMER KRYZYSOWY Caritas Archidiecezji Lubelskiej:  451 168 789.

1.W tę niedzielę:

 • Szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Święty Jan Maria Vianney powiedział: „Nie mów ludziom o Bogu, kiedy nie pytają, ale żyj tak, by pytać zaczęli.”
 • Dziękujemy za ofiary na budownictwo sakralne.
 • Spotkanie dla dzieci I komunijnych. Nie ma spotkania kandydatów do bierzmowania.
 • Dzisiaj nie ma kawiarenki ani lodów, ale są „Kremówki” prosto z Wadowic. Powinno wystarczyć. Jest o 250 więcej, niż w roku ubiegłym. Rozprowadzamy je za dowolną i dobrowolną ofiarą. I tu sprostowanie – nie 6,5 PLN, jak to było ogłaszane wcześniej, ale 5 PLN za jedną kremówkę przekazujemy na wsparcie finansowe Spotkań Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej.

2.W tym tygodniu:

 • Nabożeństwo majowe w naszym kościele codziennie po Mszy św. wieczorem. W ramach tego nabożeństwa modlimy się nadal o pokój w Ukrainie. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych. Organizujących nabożeństwa przy kapliczkach prosimy o pobieranie w zakrystii ujednoliconych tekstów Litanii do Matki Bożej.
 • W poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.
 • We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.
 • W środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczorem.
 • W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Możliwość adoracji i Sakramentu Pokuty w ciszy.

– patronuje nam święty Filip Nereusz (1515-1595), rzymski kapłan, wychowawca dzieci i młodzieży.

– przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych Mamach.

 • W sobotę od godz. 8.30 do 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dziękujemy osobom stale dyżurującym, mieszkańcom z Zemborzyc Tereszyńskich, Dolnych i ul. Sarniej  i zachęcamy również inne osoby. W najbliższą sobotę przede wszystkim mieszkańców z Zemborzyc Wojciechowskich  i ul. Ku Słońcu.

– przypada 41. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego (1981 r.). Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie.

– Wyjazd  na pielgrzymkę do Warszawy i polskiego Loretto w sobotę o godz. 5.30 z parkingu parafialnego.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 1. Dziękujemy za Waszą ofiarność i pomoc w utrzymaniu naszej Parafii. Dziękujemy za Wasze wyczucie złożonej i trudnej obecnie sytuacji finansowej i wzrost Waszych ofiar zarówno na tacę i konto, jak i z racji Mszy św., pogrzebu czy ślubu.
 2. Dziękujemy Akcji Katolickiej za wczorajsze sprzątanie kościoła i dekoracje kwiatowe.
 3. Od początku czerwca radni i osoby upoważnione będą zbierać ofiary na remont dachu. /Tak jak kiedyś na alejki na cmentarzu/.
 4. We wtorek i czwartek po Mszy św. próba dla dzieci I komunijnych.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 6. Wszystkim, a zwłaszcza solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
 7. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Barbarę Szostek, a w tym tygodniu pożegnamy śp. Grażynę Rejak, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz.13.00 oraz śp. Sławomira Białek, którego pogrzeb odbędzie się również we wtorek, ale o godz. 15.00. Wprowadzenie pół godziny wcześniej. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie, a ich bliskich otaczajmy słowami nadziei, wiary i miłości.
 8. W tym tygodniu pamiętajmy również o zmarłych kapłanach Archidiecezji Lubelskiej. Są to  śp.: ks. Józef Kaproń, ks. Jan Kowalski, ks. Jan Krzysztoń, ks. Tadeusz Szyprowski, ks. Waldemar Ożóg.