1. W tę niedzielę:
• I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych. Po każdej Mszy św. krótka Adoracja Najświętszego Sakramentu.
• Rocznica I Komunii św. o godz. 12.00.
• Nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.30.

2. W tym tygodniu:
• Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30.
• W poniedziałek o godz. 19.00 poświęcenie pól w Zemborzycach Podleśnych.
• Przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca:
• W czwartek – adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17.00;
– Oktawa Bożego Ciała. Msza św. o godz.18-tej. Po Mszy św. procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła, następnie poświęcenie wianków, błogosławieństwo małych dzieci i słodycze dla dzieci. Tradycyjnie ołtarze przygotowują grupy parafialne i rodzice dzieci I Komunijnych.
– W piątek dla dzieci Sakrament Pokuty o godz. 16.00, a następnie Msza św. o godz. 16.30, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30, następnie Msza św., spowiedź święta dla wszystkich od godz. 17.00.
– W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msza św. o godz. 9-tej i 18-tej.
– W sobotę – Wspomnienie obowiązkowe Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
• patronują nam:
– w poniedziałek – św. Karol Lwanga i Towarzysze, męczennicy
– w środę – św. Bonifacy, biskup i męczennik

3. W przyszłą niedzielę:
• Wybory do Parlamentu Europejskiego. Wbrew pozorom są to bardzo ważne wybory, które mają wpływ na przyszłość Polski i naszą przyszłość. Głosujmy odpowiedzialnie i zgodnie z sumieniem Polaka i Katolika. /W gazetce „U Świętego Marcina” znajduje się „Vademecum Wyborcze Katolika”
• Po Mszy św. o godz. 12-tej Parafialny Dzień Dziecka z różnymi atrakcjami.
• Taca na Seminarium Duchowne.
4. Dzieci I Komunijne, wraz z Rodzicami, bardzo pięknie uczestniczyły w Białym Tygodniu. Oby tak dalej uczestniczyły w niedzielnych Mszach św.
5. Wyrażamy naszą wdzięczność za przyozdobienie domów, całemu orszakowi procesyjnemu Bożego Ciała, liturgicznej służbie ołtarza, chórowi, orkiestrze dętej z Niedrzwicy Dużej, dzieciom I komunijnym i rocznicowym, OSP, niosącym nagłośnienie, feretrony, obrazy, różaniec, grupom parafialnym i wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu ten dzień był dla nas niezwykły, pełen świadectwa i Bożego błogosławieństwa. Dziękujemy również za poprawne postawy liturgiczne /klękanie a nie kucanie/ podczas Procesji.
6. Dziękujemy Rodzicom dzieci przeżywających rocznicę I Komunii św. za sprzątanie kościoła. W kolejną sobotę prosimy mieszkańców ul. Krężnickiej od numeru 111 do 116.
7. Dziękujemy za dbałość i troskę o przydrożne kapliczki i Krzyże.
8. Warsztaty z „Porozumienia bez przemocy”, które miały się odbyć w dniach 7-8 czerwca przenosimy na czas powakacyjny. Serdecznie przepraszamy.
9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i gazetki parafialnej „U świętego Marcina”
10. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
11. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana śp. Stanisław Golec z Lublina. Msza św. pogrzebowa we wtorek, 4 czerwca, o godz. 11.00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach, a najbliższych wspierajmy słowami wiary, nadziei i miłości.
12. Wspominamy naszych bliskich parafian spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to: śp. Lucyna Dalmata, śp. Grzegorz Jakubowski, śp. Tadeusz Tatara, śp. Ryszard Łyda.