Intencja papieska:
Módlmy się, aby katolicy stawiali w centrum swojego życia celebrowanie Eucharystii, która głęboko przemienia relacje międzyludzkie oraz otwiera na spotkanie z Bogiem i braćmi.

1.W tę niedzielę:

 • I niedziela miesiąca /tzw. adoracyjna/.
 • Zmiana tajemnic różańcowych.
 • Biskup Adam Bab wizytuje naszą parafię.
 • Mija rok od objęcia przez Ks. Andrzeja Kozieja obowiązków w naszej Parafii. Dziękujemy za ten rok pracy i życzymy ks. Andrzejowi Bożego Błogosławieństwa i licznych owoców w dalszej pracy duszpasterskiej w naszej Parafii.

2.W tym tygodniu:

 • W poniedziałek – św. Tomasza Apostoła, święto
  – W Archikatedrze Lubelskiej – Najświętszej Maryi Panny Płaczącej, święto. Przed kościołem rozprowadzamy książkę o cudzie Matki Boskiej Płaczącej
 • W czwartek, 6 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej.
  –  kancelaria cmentarna będzie nieczynna
  – pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania od godz. 17-tej.
 • W piątek – I piątek miesiąca. Spowiedź od 17-tej. Nabożeństwo o godz. 17.30, a następnie Msza św.
 • W sobotę – św. Jana z Dukli (1414-1484), franciszkanin, świątobliwy kapłan, wybitny kaznodzieja.
 • W tym tygodniu i przez całe wakacje kancelaria parafialna czynna tylko w poniedziałek i czwartek. W pilnych sprawach proszę przychodzić zaraz po wieczornej Mszy św. 

3.W przyszłą niedzielę:

 • II niedziela miesiąca.
 • Taca na oświetlenie cmentarza
 • O godz. 11.15 na cmentarzu Różaniec św. za zmarłych polecanych na kartkach wspominkowych, a następnie Msza św. /Kartki znajdują się na stoliku pod chórem oraz w gazetce parafialnej
 • Przyjeżdża do nas O. Karmelita, który będzie głosić kazania na temat Szkaplerza i rozprowadzać Szkaplerz, a 16 lipca, w czasie sumy odpustowej o godz. 12-tej, uroczyste poświęcenie i nałożenie Szkaplerza, wszystkim, którzy wyrażą chęć jego przyjęcia.
 1. We wtorki od godz. 9.00 do 12.00 zapraszamy mamy z małymi dziećmi do świetlicy na plebanii.
 2. Dziękujemy mieszkańcom całej ul. Niezapominajki za sprzątanie oraz kwiaty do kościoła. W najbliższą sobotę o sprzątanie kościoła i kwiaty prosimy mieszkańców ul. Nizinnej.
 3. Dziękujemy zbierającym i za kolejne ofiary na remont dachu ze zbiórek w regionach: ul. Roślinna i Rosy – 830 PLN, ul. Cienista – 1190 PLN, ul. Niezapominajki – 400 PLN, Krężnicka – 3610 PLN oraz Zem. Podleśne – Jakubówka /pozostała część/ – 1100 PLN. Do dzisiaj zebraliśmy 140 000 PLN co stanowi 70% z całej sumy, którą planowaliśmy zebrać.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i gazetki parafialnej „U świętego Marcina”.
 5. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 6. W tym tygodniu odszedł od nas śp. Jan Buryła z Zemborzyc Dolnych, którego pogrzeb będzie we wtorek o godz. 14.00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach, a jego bliskich otaczajmy słowami wiary, nadziei i miłości.
 7. Wspominamy naszych bliskich spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to: śp. Anna Kwietko, śp. Wacław Stajszczak, śp. Marianna Sołtys, śp. Janina Szydłowska.