OGŁOSZENIA PARAFIALNE
20 grudnia 2020
IV NIEDZIELA ADWENTU 

1.Dziś:

 • IV – ostatnia Niedziela Adwentu. Powoli kończy się Adwent. Minęły rekolekcje parafialne. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas. Nadal w poniedziałek, wtorek i środę będzie okazja do spowiedzi. Codziennie przed Mszami św. od godz. 17-tej.
 • Gościmy O. Adriana ze zgromadzenia Ojców Oblatów.
 • Prosimy o indywidualne już pobieranie w zakrystii bądź w kancelarii opłatków. Wszystkim, którzy opłatki roznosili dziękujemy.
 • Nadal po każdej Mszy św. w ramach Wigilijnej Pomocy Dzieciom będą rozprowadzane Świece Caritas.
 • O godz. 12-tej będziemy rozdawać nagrody za poprawne rozwiązania krzyżówek ze Stasia i Małego Gościa Niedzielnego.

2.W tym tygodniu:

 • Do czwartku włącznie roraty o godz. 6.00, a wieczorem po Mszy św. zapraszamy na nowennę do Bożego Narodzenia. 24 grudnia nowenna po Roratach. Tego dnia będzie jeszcze zbiorowa Msza św. o godz. 9.00 – jako wigilijna pamięć o naszych zmarłych. Intencje można zgłaszać w zakrystii. Nie będzie Mszy wieczornej o godz. 18.00.
 • W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza /rozdz. 2/ oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. Pierwsza Pasterka o godz. 22.00, kolejna o godz. 24.00. Zapraszamy parafian i gości. Zgodnie z tradycją naszych ojców będziemy się dzielić radością z Bożego Narodzenia.
 • W piątek następne Msze św. Narodzenia Pańskiego w porządku niedzielnym czyli: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 17.00.
 • W sobotę – św. Szczepana – drugi dzień Świąt. Porządek niedzielny jak wyżej.

3.W przyszłą niedzielę:

 • Uroczystość Świętej Rodziny. Zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd po Mszy św. o godz. 12.00
 1. Wizyty duszpasterskiej w znanej nam formie w tym roku nie będzie. W kolejny poniedziałek o godz. 19-tej rozpoczniemy tzw. kolędowe Msze św. Będzie to Msza św. o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców z tych rejonów naszej Parafii, których normalnie danego dnia odwiedzilibyśmy.
 2. Wielu naszych parafian zakończyło rekolekcje ZAWIERZENIE-33. Uroczysty akt zawierzenia dla tych osób odbędzie się w I sobotę miesiąca tj. 2 stycznia o godz. 8.00.
 3. Apel Lubelskiej Policji.
 4. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność i wszelką pomoc.
 5. Prasa katolicka. Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 6. Solenizantom, jubilatom, którzy w tym tygodniu świętują rocznicę urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy Bożego błogosławieństwa.
 7. Odeszli od nas: śp. Mieczysława Kozłowska, /pogrzeb w poniedziałek
  o godz. 11.00/ i śp. Danuta Jachacz /pogrzeb również w poniedziałek
  o godz. 13.00/. Wprowadzenie do kościoła pół godziny wcześniej.