KOMUNIKAT PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
/patrz strona www.psmlublin.pl/aktualnosci

 1. W tę niedzielę:
 • Ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
 • Dziękujemy ks. Zbyszkowi za posługę Słowa.
 • Święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Akcja Katolicka propaguje wartości chrześcijańskie w życiu społecznym. Zadaniem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest kształtowanie dojrzałych postaw wśród młodych katolików.
 • Zbiórka płodów rolnych i trwałych artykułów spożywczych /cukier, kasza, mąka itp./ dla Kuchni Brata Alberta. Artykuły spożywcze prosimy przynosić na plebanię. Większą ilość płodów rolnych możemy odbierać bezpośrednio u gospodarza. Prosimy jedynie podać numer telefonu i adres.
 • Zbieramy ofiary do puszki na „Pomoc Kościołowi w potrzebie”
 1. W tym tygodniu:
 • Jutro w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała. Dla nas Matka Chrystusa pozostaje szczególnym wzorem życia poświęconego Bogu.
 • We wtorek w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu organiście, scholi, chórzystom składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.
 • patronują nam:

– wtorek, 22 listopada – Święta Cecylia (III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;

– czwartek, 24 listopada – Święty Andrzej Dung-Lac i Towarzysze (XVIII/XIX w.), męczennicy wietnamscy.

– piątek, 25 listopada, Święta Katarzyna Aleksandryjska, dziewica i męczennica

 • Codziennie o godz. 17.15, a w niedzielę o godz. 16.15 różaniec za zmarłych.
 • We wtorek od godz. 16.30 oraz w sobotę od godz. 13.30 zapraszamy na plebanię do wspólnego kibicowania naszej reprezentacji na Mundialu w Katarze.
 • Do puszki pod chórem prosimy wrzucać kartki z propozycjami kandydatów do Rady Parafialnej. Piszemy imię i nazwisko oraz ulicę albo wioskę. Zasady wybierania kandydatów są wywieszone w gablocie oraz wyłożone na stronie parafialnej.
 1. W przyszłą niedzielę:
 • W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię.
 • Wiesław ze zgromadzenia Ojców Oblatów będzie głosić kazania i rozprowadzać kalendarz misyjny jako pomoc dla misji.
 • Taca na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
 • Na Mszy św. o godz. 17.00 i zaraz po niej, w kościele, spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Następnie spotkanie przy pizzy i herbacie na plebanii.
 • Archidiecezja Lubelska serdecznie zaprasza na Ekumeniczny Festiwal Wokalny „Adventus”. Są to chóralne koncerty odbywające się w każdą niedzielę adwentu. W Lubelskich kościołach wystąpią wykonawcy z różnych kontynentów. 27 listopada odbędzie się pierwszy koncert, na którym wystąpi Szwajcarski Duet Doron Szleifer – kantor synagogi w Bazylei oraz  Korina Marti – klawisimbalum i flety. Koncert odbędzie się w Kościele Rektoralnym pw. Św. Piotra Apostoła w Lublinie, przy ul. Królewskiej 9 o godzinie 19.00. Wstęp wolny,  serdecznie zapraszamy
 1. Dziękujemy mieszkańcom ul. Grzybowej za sprzątanie kościoła oraz za ofiarę na kwiaty w wysokości 250 PLN. W kolejną sobotę o zorganizowanie sprzątania i dekorowania kościoła prosimy mieszkańców ul. Janowskiej.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i dziękujemy, że prasa nie zostaje.
 3. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 4. W poniedziałek pożegnaliśmy śp. Aleksandrę Rarak z Zemborzyc Podleśnych, a w czwartek śp. Piotra Gnypka z Zemborzyc Tereszyńskich. We wtorek o godz. 12.00 odbędzie się pogrzeb śp. Anny Melaniuk z ul. Lipskiej. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie i wspierajmy ich bliskich słowami wiary, nadziei i miłości.
 5. Pamiętajmy o zmarłych kapłanach Archidiecezji Lubelskiej. W tym tygodniu są to  śp.: ks. Stefan Czerniej, ks. Wincenty Szczepanik, ks. Edward Kaszak, ks. Henryk Ostrowski, ks. Edward Szeliga.