Trwa sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu! Jednym z przejawów miłości bliźniego może być więc zobowiązanie do abstynencji od alkoholu w celu ratowania innych osób uzależnionych, a także pomoc w podjęciu przez takie osoby decyzji o leczeniu odwykowym. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa! Maryi – Królowej złóżmy wotum czasowej lub całkowitej abstynencji.

1.W tę niedzielę:
Zapraszamy na kiermasz ciast. Dochód w całości przeznaczony jest na organizację Dożynek Parafialnych.

 1. W tym tygodniu:
  patronują nam:
  Poniedziałek, 21 sierpnia – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię Święta; nazwano go „papieżem dzieci” (wspomnienie obowiązkowe).
  – Wtorek, 22 sierpnia, – Maryja – Królowa. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród,  odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.
  – W środę przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku, a termin jego obchodu związany jest z datą podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow.
  – W czwartek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
  – W sobotę, 26 sierpnia – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msza św. z uroczystości o godz. 9.00, a o godz. 18.00 – pierwsza Msza św. niedzielna. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Święty Jan Paweł II, mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.
  – Również w sobotę – Piknik pielgrzymkowy w parafii św. Andrzeja Boboli w Lublinie. Szczegóły w internecie i na plakatach. 

3.W przyszłą niedzielę:
Loteria fantowa. Każdy los /za 5 PLN/ wygrywa.

 1. Pamiętajmy: W progi Boże w godnym ubiorze. Dziękujemy wszystkim, którzy mimo upałów przychodzą do kościoła w godnym ubiorze oraz zachowują godne postawy liturgiczne.
 2. Przypominamy, że kancelaria Parafialna w czasie wakacji czynna jest w poniedziałki i czwartki.
 3. Duszpasterz Prawników zaprasza wszystkie osoby związane ze środowiskiem prawniczym na spotkania Duszpasterstwa Prawników Archidiecezji Lubelskiej. Szczegóły na stronie www.psmlublin.pl
 4. Jest jeszcze 5 wolnych miejsc na pielgrzymkę na Jasną Górę, którą organizuje Legion Maryi w dniach 8-9 września. Szczegóły u p. Wiesławy Jarosz: 504 097 301.
 5. W najbliższą sobotę o sprzątanie kościoła i kwiaty prosimy mieszkańców ul. Stary Gaj od numeru 25 do końca.
 6. Prosimy o przygotowanie wieńców na dożynki.
 7. Wraz z końcem wakacji kończymy zbiórkę „DACH 2022”, która trwa od 15 czerwca 2022. Niestety z zaplanowanych 200 tys. PLN zebraliśmy 144 tys. PLN.
 8. Z okazji rocznicy urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś życzymy miłej i błogosławionej niedzieli.
 9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Władysław Sołtys z Zemborzyc Wojciechowskich Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach, a jego bliskich otaczajmy słowami wiary, nadziei i miłości.
 10. Wspominamy naszych bliskich spoczywających na naszym cmentarzu, którzy odeszli od nas w ostatnich 5-iu latach. W tym tygodniu są to: śp. Alina Grabowska, śp. Zofia Cnota, śp. Krystyna Wilczek, śp. Stanisława Grudzińska.